Płacili za zakupy znalezioną kartą płatniczą – usłyszeli zarzuty

Płacili za zakupy znalezioną kartą płatniczą – usłyszeli zarzuty

Leszczyńscy kryminalni zatrzymali parę, która znalazła portfel, przywłaszczyła znajdujące się w jego wnętrzu karty bankomatowe, a następnie przy pomocy jednej z nich kilkakrotnie dokonała drobnych zakupów. Sprawcami tych przestępstw są 43-letnia mieszkanka Leszna i 30-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego. Grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie ustalili, że w dniu 21 grudnia 2019 roku na jednej z ulic Leszna dwoje przechodniów znalazło leżący portfel. Po sprawdzeniu jego zawartości okazało się, że wewnątrz znajdują się dokumenty w postaci dowodu osobistego, dowodu rejestracyjnego od pojazdu oraz dwie karty bankomatowe. Znalazcy postanowili zachować karty bankomatowe, a pozostają część znalezionych przedmiotów wyrzucić.

Następnie przy użyciu jednej z kart kilkakrotnie dokonali drobnych zakupów w sklepach i na stacji paliw. Były to artykuły spożywcze i alkoholowe za kwotę kilkudziesięciu złotych.

30 grudnia 2019 roku kryminalni zatrzymali 43-letnią mieszkankę Leszna mającą związek z tymi przestępstwami, natomiast dzień później do leszczyńskiej komendy zgłosił się jej 30-letni partner, mieszkaniec powiatru wschowskiego.

Oboje usłyszeli zarzuty przywłaszczenia kart bankomatowych oraz kradzieży z włamaniami, bo w ten sposób traktowana jest płatność zbliżeniowa skradzioną kartą płatniczą przez osobę nieuprawnioną, która wypłacając pieniądze lub płacąc za zakupy, przełamuje bariery elektroniczne w systemie płatności bezgotówkowej.

Teraz obojgu podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

 

Monika Żymełka

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

stat4u