Plany inwestycji w Rydzynie. Czy będzie skatepark?

Plany inwestycji w Rydzynie. Czy będzie skatepark?

Czy nad zalewem Rydzyna w Dąbczu pojawi się skatepark? Wniosek o dofinansowanie inwestycji został złożony.

Czy uda się wybudować obiekt i jakie wątpliwości w związku z planowanym działaniem mają mieszkańcy? 

Na stronach gminy Rydzyna możemy przeczytać o złożonym wniosku o dofinansowanie skateparku nad zalewem Rydzyna  w Dąbczu. Pierwszy etap ma polegać na wykonaniu nawierzchni z betonu szlifowanego.

Na chwilę obecną nie ma jeszcze zgody Wód Polskich na budowę. Całość projektu opiewa na kwotę około 400 tys. zł. Zakładane dofinansowanie z różnych źródeł ma wynieść 160 tys. zł.

Mieszkańcy poruszyli jednak temat, że wydanie 240 tys. zł. to duża inwestycja, biorąc pod uwagę to, że są też inne potrzeby, zwłaszcza remontowe, w gminie. Takim przykładem może być chociażby ulica Konstytucji 3 Maja i ciągle zatykająca się kanalizacja ściekowa, która jest prawdopodobnie zapadnięta i wymaga naprawy,

Odsyłamy do artykułu w którym UMiG Rydzyna odpowiada nam że w budżecie nie ma środków na wymianę kanalizacji.

Z drugiej strony zbudowanie skateparku mogłoby nieco ożywić okolice zalewu, przy którym chętnie spotykają się młodzi ludzie. Które inwestycje są ważniejsze? – zostawiamy pod rozwagę naszym czytelnikom.

3 thoughts on “Plany inwestycji w Rydzynie. Czy będzie skatepark?”

  1. według mnie to skatepark jest dobrym rozwiązaniem na to aby młodzi ludzie wyszli na dwór niż siedzieli przed komputerem

  2. A stadion zimowy (hala do hokeja, lodowisko) to kiedy w końcu w tej Rydzynie powstanie ?? Ile można czekać ?? większość gminy domaga się takiego obiektu i co ?? jak nie ma tak nie ma! Rozważyć to na posiedzeniu gminy w najbliższym czasie!

  3. Na skatepark i na kanalizę pieniądze są brane pewnie z innych puli, dlatego nie można porównywać tych dwóch inwestycji.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

stat4u