Plebiscyt Mistrzowie Sportu: Wamet Dąbcze na 14. miejscu

Zakończył się plebiscyt Głosu Wielkopolskiego na “Mistrzów Sportu” pod honorowy patronatem Andrzeja Kraśnickiego, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W kategorii “Drużyna Roku” Klub Sportowy Wamet Dąbcze został sklasyfikowany na 14. miejscu.

Plebiscyt Głosu Wielkopolskiego składał się z dwóch etapów: powiatowego i wojewódzkiego. W pierwszej części Wamet Dąbcze zajął pierwsze miejsce i został najpopularniejszą drużyną w regionie leszczyńskim. W finale wojewódzkim, w którym startowało 27 zespołów, ekipa z gminy Rydzyna została sklasyfikowana na 14. miejscu.

Klub Sportowy Wamet Dąbcze w 2018 roku po raz pierwszy w historii wystąpił w fazie play off 2. ligi wielkopolsko-zachoniopomorskiej oraz dotarł do 1/8 finału Pucharu Europy TT Inter Cup. Indywidualnie najlepsze wyniki w minionych 12-stu miesiącach osiągali Andrei Labanau i Jakub Werner. Białorusin został wicemistrzem swojego kraju do 21 lat, a 18-letni Werner wygrał Grand Prix Wielkopolski seniorów.

Wszystkim sympatykom Klub Sportowy Wamet Dąbcze dziękuje za oddane głosy z plebiscycie Głosu Wielkopolskiego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

INNI CZYTALI TEŻ...

Adrian Wojtkowiak z pucharem

28 stycznia 2023 roku odbył się Puchar Polski w Florecie Kobiet i Mężczyzn. Zwycięzcą został, pochodzący z Rydzyny, Adrian Wojtkowiak. Sportowiec reprezentuje AZS AWF Poznań.

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII ZIMOWYCH 2023

Rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają w tym roku w poszczególnych województwach od 16 stycznia do 26 lutego br. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci

Sportowo dla WOŚP

Jedni pobiegli, drudzy grają w piłkę – wszystko w celu udzielenia wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Biegacze i kijkarze spotkali się na rydzyńskim rynku, skąd