Podczas szkolenia wizytowali inwestycje drogowe

Podczas szkolenia wizytowali inwestycje drogowe

Radni Powiatu Leszczyńskiego w drugim dniu szkolenia samorządowego wizytowali inwestycje drogowe prowadzone przez Powiat Leszczyński. Wraz ze starostą Jarosławem Wawrzyniakiem zapoznali się z zaawansowaniem prac drogowych. Starosta przestawił główne założenia inwestycyjne powiatu w 2018 roku.

Radni wizytowali dwie inwestycje: przebudowę i budowę drogi z Wijewa do węzła Nietążkowo na drodze ekspresowej S5 oraz budowę drogi powiatowej z Boszkowa Letnisko do Włoszakowic i ścieżki rowerowej wzdłuż tej drogi.

Do września br. przebudowana zostanie droga Wijewo – Brenno – Zaborówiec – Włoszakowice – Bukówiec Górny (21,5 km) oraz zbudowany nowy odcinek do węzła Nietążkowo na drodze ekspresowej S5 (6,5 km). To największa inwestycja w historii powiatu leszczyńskiego wykonywana przez Spółkę Colas Polska, która wykonuje prace drogowe na większości odcinków.

Spółka Strabag przebudowuje drogę powiatową z Boszkowa Letniska do Włoszakowic oraz buduje ścieżkę rowerową. Przebudowa 2,4 km jezdni (wykonanie konstrukcji poszerzenia jezdni, ułożenie warstw wiążącej oraz ścieralnej z masy asfaltowej) ma nastąpić do 29 czerwca br., natomiast pozostały zakres robót, w tym ciąg pieszo – rowerowy z kostki betonowej o szerokości 2,6 m na odcinku od skrzyżowania ulic Wolsztyńskiej (wyjazd w kierunku Brenna) i Powstańców Wielkopolskich we Włoszakowicach do początku Boszkowa Letniska do 28 września br.

źródło: powiat-leszczynski.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pożar na S5 [VIDEO]

Na drodze ekspresowej S5 na wysokości Kłody doszło do pożaru naczepy. Droga w kierunku Leszna jest zablokowana. Policja kieruje ruchem i wskazuje drogę objazdu. foto/video:

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

stat4u