PODOlove Leszno z pasją do stóp

PODOlove Leszno z pasją do stóp

Joanna Kaliska, z wykształcenia kosmetolog, od roku zajmuje się także podologią. Jak sama przyznaje, jej „pasja do stóp rozpoczęła się od pracy z Metodą Arkady”, o której więcej w dalszej części artykułu. Joanna, od momentu otwarcia własnych gabinetów: PophyDerm (kosmetologia) i PODOlove Leszno (podologia), ciągle się rozwija. Systematycznie uczestniczy w szkoleniach, konferencjach oraz sympozjach. Otrzymanie tytułu instruktora Metody Arkady umożliwiło jej również wyjazdy zagranicę. 

Joanna wyjaśnia nam, czym jest metoda Arkady: „to nieinwazyjny sposób korekcji wrastających paznokci. Daje możliwość pracy przy stanach zapalnych, paznokciach miękkich, kruszących się, a także zakłada specjalną procedurę zabiegową dla paznokci wrastających ze zmianami grzybicznymi. Po wyprowadzeniu kilku ekstremalnie ciężkich przypadków paznokci wrastających, zaczęli zgłaszać się do mnie pacjenci z przeróżnymi problemami podologicznymi. Radość, którą często okazująpo zakończonych terapiach,  (czasem jest to jeden zabieg – dop. red.), kiedy wstają z zabiegowego łóżka bez bólu jest BEZCENNA i daje mi ogromną satysfakcję”.

15003388_1318510898179704_6811942185141225416_oPODOlove Leszno to pracownia podologiczna. Nie każdy wie, kim jest podolog. My sami z zainteresowaniem dowiedzieliśmy się czegoś więcej na temat tego zawodu. Podolog zajmuje się stopami, szczególnie problematycznymi. Joanna z pasją opowiada o swoim zajęciu:

– W gabinecie podologicznym na co dzień różnicuję zmiany tj. odciski, brodawki wirusowe (potocznie kurzajki), modzele, opracowuję paznokcie grzybicze, z onycholizą (odwarstwione od łożyska) i przede wszystkim (bo tacy pacjenci trafiają do mnie najczęściej) koryguję paznokcie wrastające. Z tym ostatnim zajęciem stykam się niezmiernie często.

– Co może być powodem wrastania paznokci?

– Wrastanie paznokcia może być wywołane wieloma czynnikami, jednak najczęściej jest skutkiem niewłaściwego skracania paznokci.

Do pracowni Joanny trafiają najczęściej osoby zdesperowane, którzy nie zostali wyleczeni w tradycyjny sposób. Gdy zawodzi antybiotykoterapia, czy zabieg chirurgiczny, szuka się innych sposobów walki z problemem. W ten sposób najczęściej znajdują namiary do podologa i… dopiero wtedy udaje im się wyleczyć.

Joanna opowiada o swoim ostatnim szkoleniu (26. 10. 2016 r), które odbyło się na Białorusi. Było to dla niej ogromne wydarzenie; miała okazję poznać specjalistów z Mińska, Moskwy, Ałmatu oraz Kamczatki, a przede wszystkim oficjalnie uzyskała tytuł instruktora Metody Arkady. Pracuje z nią od początku założenia gabinetu, ale fakt, że zostało to zauważone przez największych specjalistów korekcji wrastających paznokci, stanowi dla p. Joanny nowy krok w karierze zawodowej.

Joanna Kaliska zapewnia, że intruktaż to również „certyfikat zaufania” – poczucie bezpieczeństwa dla jej klientów.

Wracając do wyjazdów zagranicznych, pani podolog właśnie wróciła z pięciodniowego tournee po Macedonii, gdzie odwiedziła najpopularniejsze krajowe telewizje, stacje radiowe i prasę, jednocześnie uczestnicząc w promowaniu niezwykle skutecznej polskiej Metody.

W razie pojawienia się niepokojących zmian na stopach lub problemów podologicznych, właścicielka zaprasza na bezpłatną konsultację z wcześniejszą rezerwacją terminu.

1 thought on “PODOlove Leszno z pasją do stóp”

  1. Joanna Kaliska - PODOlove Leszno

    Rydzyna24.pl, dziękuję za piękny artykuł!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Daniel Loman z Dąbcza mistrzem świata

Daniel Loman z Dąbcza zdobył tytuł mistrza świata w kulturystyce w wadze super ciężkiej. Startował w Słowenii w Brezicach. „Wygrałem kartę zawodowca federacji IBFF, jako

Nie ma lipy, będą lipy

Gmina Rydzyna otrzymała dofinansowanie na zakup lip drobnolistnych. Będzie ich aż sto osiemdziesiąt. Sadzonki zostaną umieszczone w kilku częściach naszej gminy. Ponad 59 tys. zł.

Będzie bezpieczniej

Na sierpniowej sesji w Rydzynie radna Emilia Kraśner złożyła interpelacje dotyczącą ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 309. Chodzi o to, że rowerzyści jadący od Leszna

stat4u