PODSUMOWANIE BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH PODCZAS MAJÓWKI

PODSUMOWANIE BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH PODCZAS MAJÓWKI

Aż 10 dni trwał tegoroczny „weekend majowy”. Leszczyńscy policjanci w tym czasie czuwali nad bezpieczeństwem zarówno osób wypoczywających jak i podróżujących w naszym regionie.

Zakończył się długi majowy tydzień, który upłynął pod znakiem wyjazdów. Od 27 kwietnia br. do 6 maja policjanci prowadzili wzmożone działania, aby wszyscy podróżujący mogli bezpiecznie dotrzeć do celu i wrócić do swoich domów.

Przez 10 dni na leszczyńskich drogach doszło do 5 wypadków, w których 5 osób zostało rannych. W tym czasie policjanci pracowali na miejscu 42 kolizji drogowych. Funkcjonariusze przeprowadzili 962 kontrole drogowe, w trakcie których zatrzymali 41 dowodów rejestracyjnych, głównie w związku z nieprawidłowościami technicznymi pojazdów oraz brakiem badań technicznych.

W trakcie „majówki” policjanci sprawdzili stan trzeźwości blisko 1200 osób, z czego dwie, zdecydowały się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu. 7 osób straciło prawo jazdy, w tym 3 za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym.

Jednocześnie policjanci przypominają, że przestrzeganie przepisów i szeroko rozumiany rozsądek oraz uwaga za kierownicą naszych pojazdów, nadal obowiązują.

 

źródło: leszno.policja.gov.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pożar na S5 [VIDEO]

Na drodze ekspresowej S5 na wysokości Kłody doszło do pożaru naczepy. Droga w kierunku Leszna jest zablokowana. Policja kieruje ruchem i wskazuje drogę objazdu. foto/video:

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

stat4u