PODSUMOWANIE BEZPIECZEŃSTWA NA WIELKOPOLSKICH DROGACH PODCZAS ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

PODSUMOWANIE BEZPIECZEŃSTWA NA WIELKOPOLSKICH DROGACH PODCZAS ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Policjanci z Wielkopolski podsumowali działania prowadzone w ramach Świąt Wielkanocnych. W okresie 31 marca – 2 kwietnia br. ponad 1500 policjantów ruchu drogowego i blisko 800 funkcjonariuszy z innych wydziałów dbało o bezpieczeństwo na drogach podczas świątecznego weekendu. W trakcie działań dyscyplinowali kierowców, którzy stanowili zagrożenie dla innych podróżujących.

Okres wielkanocny to szczególny czas, kiedy na drogach możemy zauważyć wzmożony ruch pojazdów oraz pieszych. Dla funkcjonariuszy jest to czas wytężonej pracy, ukierunkowanej na zachowanie bezpieczeństwa, aby każdy mógł spokojnie dotrzeć do swoich bliskich. Do tegorocznych działań na drogach zostało  skierowanych ponad 1500 policjantów ruchu drogowego oraz blisko 800 policjantów innych wydziałów, którzy egzekwowali naruszanie przepisów prawa przez kierujących pojazdami oraz pieszych.

W bieżącym roku na wielkopolskich drogach podczas świątecznego weekendu policja zarejestrowała łącznie 11 wypadków drogowych oraz 218 kolizji, w których zostało rannych 13 osób. To ponad połowa mniej w policyjnych statystykach w porównaniu z ubiegłym rokiem, kiedy odnotowaliśmy 34 wypadki drogowe oraz 275 kolizji, w których zostało rannych 56 osób. Na wielkopolskich drogach żadna osoba biorąca udział w zdarzeniu nie poniosła śmierci.

W regionie leszczyńskim policjanci odnotowali 1 wypadek drogowy, podczas, którego ucierpiała 8-letnia dziewczynka potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych. Ponadto funkcjonariusze pracowali na miejscu 9 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali sześciu kierowcom prawa jazdy: dwóm za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości, dwóm za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego oraz dwóm za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50km/h.

Niepokojącym jest jednak fakt, że pomimo szeroko prowadzonej profilaktyki oraz uświadamiania kierowców na temat konsekwencji wynikających z kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, policjanci podczas długiego weekendu na terenie Wielkopolski odnotowali 53 przypadki nietrzeźwych kierujących.

Pamiętajmy, że każda osoba, która po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka wsiada za kierownicę to potencjalny sprawca poważnego zdarzenia drogowego. Policja apeluje – dbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo!

 

źródło: leszno.policja.gov.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

stat4u