Podsumowanie długiego weekendu

Podsumowanie długiego weekendu

Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na leszczyńskich drogach podczas minionego długiego weekendu. Nad bezpieczeństwem na drogach naszego regionu czuwało kilkudziesięciu policjantów.

Okres od 30 maja do 3 czerwca br. to długi weekend połączony z obchodami Święta Bożego Ciała. To okres charakteryzujący się wzmożonym ruchem pojazdów i pieszych na drogach, w szczególności w głównych ciągach komunikacyjnych. Okoliczność ta wpływa na utrudnienia w ruchu i wzrost zagrożenia bezpieczeństwa na drogach.

Dlatego działania Policji między innymi skierowane są w tych dniach na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim osobom podróżującym po drogach Leszna i powiatu leszczyńskiego oraz ograniczenie występowania utrudnień w ruchu.

W minionych czterech dniach kilkudziesięciu policjantów czuwało nad bezpieczeństwem na drogach naszego regionu. W tym czasie leszczyńska Policja odnotowała 4 wypadki drogowe, w których 4 osoby zostały ranne oraz 13 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali pięć osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę różnych pojazdów po wypiciu alkoholu.

źródło: leszno.policja.gov.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

stat4u