Podsumowanie trzydniowej akcji „NURD”

Podsumowanie trzydniowej akcji „NURD”

Zakończyła się trzydniowa akcja policyjna „NURD”. W jej trakcie policjanci drogówki zwracali szczególną uwagę na popełnianie wykroczeń zagrażających niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Poniżej prezentujemy wyniki działań.

W dniach 31 maja do 2 czerwca br. na drogach całej Wielkopolski trwały policyjne działania „NURD”. Celem akcji było między innymi zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystów i motocyklistów.
W trakcie trzech dni działań policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie łącznie wylegitymowali blisko 200 osób, skontrolowali 161 pojazdów, nałożyli 157 mandatów w związku z naruszeniem przepisów dotyczących bezpieczeństwa pieszych. Wśród ukaranych najwięcej było sprawców nieprawidłowego zachowania względem pieszych (99 osób), w tym 72 sprawców przekraczania prędkości jazdy w obrębie przejść dla pieszych. Prawie 30 pieszych zostało ukaranych za przekraczanie jezdni w nieprawidłowy sposób oraz przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych.
Policyjna uwaga skoncentrowana była także na rowerzystach oraz na przestrzeganiu przez nich przepisów. 15 kierowców jednośladów jechało rowerem po chodniku oraz po przejściu dla pieszych, czego zabraniają przepisy.
Akcja prowadzona była podczas największego natężenia ruchu, przez kilka godzin dziennie.

Monika Żymełka

źródło: leszno.policja.gov.pl

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Trzy oferty na zakup energii elektrycznej

Pojawiły się ofert na zakup energii elektrycznej. Swoje propozycje złożyło trzech dostawców.Proponowane oferty są na zakup energii elektrycznej na lata 2021-2022. Protokół z otwarcia ofert

Przygoda z siatkówką na wyciągnięcie ręki

Patryk Ashton od niedawna mieszka w Rydzynie. Jego pasją jest siatkówka, a ponieważ wiele osób w czasach szkolnych lubiło ten sport, postanowił rozkręcić grupę chętnych

stat4u