Podsumowanie weekendowej akcji „Prędkość”

Podsumowanie weekendowej akcji „Prędkość”

Leszczyńscy policjanci podsumowali weekendową akcję „Prędkość”. W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości na leszczyńskich drogach, funkcjonariusze ukarali mandatami karnymi 146 kierowców, a czterech straciło prawo jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50km/h.

To właśnie nadmierna prędkość pojazdów jest główną przyczyną najtragiczniejszych wypadków na drogach. Jak wskazują analizy bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym do zwiększonej ilości wypadków dochodzi w weekendy. Wychodząc naprzeciw zdiagnozowanym zagrożeniom Policja przeprowadziła działania „Prędkość” ukierunkowane na zminimalizowanie wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

W miniony weekend (14-16.07.) 35 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie wzięło udział w ogólnopolskiej akcji. Funkcjonariusze przy wykorzystaniu ręcznych mierników prędkości oraz pojazdu wyposażonego w videorejestrator sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy po drogach naszego regionu.

Pomimo zapowiedzianej akcji, policjanci ukarali146 kierowców niestosujących się do znaków ograniczenia prędkości. 4 kierowców straciło prawo jazdy na okres 3 miesięcy z powodu przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50km/h. Rekordzistą okazał się 18-letni kierowca motocykla Suzuki, który 14 lipca br. przed godz. 18 w Boszkowie Letnisku poruszał się z prędkością 115km/h, gdzie na terenie całej miejscowości dopuszczalną prędkością jest 40km/h. Dodatkowo policjanci zatrzymali jedną osobę, wobec której wydano decyzję o cofnięciu uprawnień za wielokrotne naruszenia przepisów ruchu drogowego, co stanowi przestępstwo i zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

W minionych trzech dniach, na drogach Leszna i powiatu leszczyńskiego nie odnotowano wypadków drogowych związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

Monika Żymełka

źródło: leszno.policja.gov.pl

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Adrian Wojtkowiak z pucharem

28 stycznia 2023 roku odbył się Puchar Polski w Florecie Kobiet i Mężczyzn. Zwycięzcą został, pochodzący z Rydzyny, Adrian Wojtkowiak. Sportowiec reprezentuje AZS AWF Poznań.

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII ZIMOWYCH 2023

Rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają w tym roku w poszczególnych województwach od 16 stycznia do 26 lutego br. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci

Sportowo dla WOŚP

Jedni pobiegli, drudzy grają w piłkę – wszystko w celu udzielenia wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Biegacze i kijkarze spotkali się na rydzyńskim rynku, skąd