Podzielili pieniądze w Kłodzie

Podzielili pieniądze w Kłodzie

W Kłodzie, podobnie jak i w innych sołectwach naszej gminy, mieszkańcy wraz z sołtysem musieli ustalić, na co wydadzą  pieniądze z funduszu sołeckiego.

O 18 w świetlicy wiejskiej w Kłodzie sołtys Marcin Otto zwołał zebranie. Przybyli mieszkańcy wsi i zaproszeni goście. Poruszono kilka drażniących tematów, niejednokrotnie trzeba było uciszać zgromadzonych.

Ostatecznie przyjęto i przegłosowano pomysły sołtysa, lecz nie obyło się bez ustalania kompromisów.

Ostatecznie zgromadzone, jak i nowe fundusze sołeckie zostaną przeznaczone na:

  1.  ul. Łąkową – 10 tysiące zł.,
  2.  sprzęt nagłaśniający do świetlicy – 5 tysięcy zł.,
  3.  integrację – 3 tysiące zł.,
  4. remont budynku obok świetlicy – 2 tysiące zł.,
  5. na chodnik na Zapłociu – 20 tysięcy zł.

Z funduszu z 2017 roku zostało przeniesie rok kolejny 10 tys. zł. na utwardzenie zatoki autobusowej przy przejeździe kolejowym. W związku z tym, iż nie wiadomo, jak długo będą trwały prace remontowe torów i dróg oraz jaki będzie ich poziom po remoncie, mieszkańcy zgodzili się przeznaczyć na budowę chodnika na Zapłociu.

W budżecie na 2018 rok zostało uchwalone 17 tysięcy na na budowę łącznika między drogami powiatową a Zapłociem. Jest to  jednak zbyt mala kwota, by go wykonać. Dlatego postanowiono całą sumę przeznaczyć na naprawę destruktem ubytków w drogach, jak i wyrównanie niektórych dróg.

W rozmowie z redakcją sołtys Kłody powiedział: „Jestem zadowolony ze współpracy z mieszkańcami, zwłaszcza z tego ze wszystkie decyzje przegłosowaliśmy jednogłośnie i mam również nadzieję, że współpraca, jak i zjednoczenie mieszkańców Kłody będzie coraz większe i efektywniejsze.”

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Otrzymali promesę i motopompę [VIDEO]

Mija rok od kiedy w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbczu pojawił się nowy, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, a strażacy ciągle czynią starania o pozyskanie nowego

Wmurowali akt erekcyjny [VIDEO]

W Rydzynie wmurowano akt erekcyjny upamiętniający budowę/przebudowę szkoły podstawowej przy ul. Wolności. Na placu budowy zjawili się między innymi minister Jan Dziedziczak, władze gminy Rydzyna