Policjanci podsumowali bezpieczeństwo na drogach w czasie Wielkanocnych Świąt

Policjanci podsumowali bezpieczeństwo na drogach w czasie Wielkanocnych Świąt

Policjanci z Leszna podsumowali bezpieczeństwo na leszczyńskich drogach w czasie Świąt Wielkanocnych. Mundurowi szczególną uwagę przywiązywali do zapobiegania najtragiczniejszym wypadkom drogowym podczas wzmożonego ruchu świątecznego.

W dniach 19-22 kwietnia br. na drogach Leszna i powiatu leszczyńskiego pracowała zwiększona liczba policjantów dbających o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W tym czasie funkcjonariusze odnotowali 12 kolizji i 1 wypadek drogowy, do którego doszło na drodze dla rowerów przy ul. Słowiańskiej w Lesznie. W tym miejscu zderzyło się dwóch rowerzystów, gdzie jeden z nich doznał niegroźnych obrażeń ciała.

Do największej ilości zdarzeń drogowych doszło w dniach poprzedzających święta tj. 19 i 20 kwietnia. Wówczas policjanci odnotowali 11 kolizji i wspomniany wypadek.

W Wielką Sobotę policjanci zatrzymali trzech kierujących, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50km/h. Był to 50-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego, który na ul. Wolności w Rydzynie, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40km/h jechał mercedesem z prędkością 92km/k. W Nowej Wsi 21-latek kierując oplem przekroczył dozwoloną prędkość o 55km/h, jadąc z prędkością 105km./h. Natomiast 40-letni motocyklista z gminy Osieczna poruszał się na wiadukcie Grota Roweckiego w Lesznie z prędkością 103km/h. Wszyscy kierowcy stracili na 3 miesiące prawo jazdy.

Pomimo częstych kontroli trzeźwości policjanci nie zatrzymali żadnego kierowcy, który zdecydowałby się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu.

 

Monika Żymełka

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pierwsza przegrana Rycerzy

Rycerze Rydzyna rozegrali mecz z KS Kosz Pleszew na swoim terenie. Od początku spotkanie było trudne i zakończyło się dla gospodarzy porażką. Zabrakło niewiele i

Przebudowa drogi przez Kłodę z szansą na dotację

Wniosek powiatu leszczyńskiego o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych przebudowy drogi przez Kłodę trafił na listę projektów rekomendowanych do udzielenia wsparcia finansowego. Ostateczna decyzja należy

stat4u