Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy zagraniczne

Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy zagraniczne

Przyjmując, że palacz „X” spala jedną paczkę papierosów dziennie, to zabezpieczony przez leszczyńskich policjantów nielegalny towar tytoniowy, starczyłby temu palaczowi na 30 lat. W swoim samochodzie, domu i wynajmowanej piwnicy posiadał go 56-latek z Leszna. Grozi mu do 3 lat więzienia.

26 lutego br. na ulicy Grunwaldzkiej w Lesznie policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki audi. W trakcie sprawdzeń okazało się, że za fotelem kierowcy na podłodze znajduje się ponad 100 paczek papierosów różnych marek zagranicznych bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci zatrzymali kierowcę, którym okazał się 56-letni mieszkaniec Leszna. W trakcie przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń policjanci znaleźli duże ilości nielegalnego towaru – w domu ponad tysiąc paczek papierosów, natomiast w wyjmowanej na jednym z leszczyńskich osiedli piwnicy prawie 10 tysięcy paczek. Łącznie ponad 200 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów.

56-latek usłyszał zarzut przewożenia i przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Gdyby podejrzany wprowadził nielegalny towar do obiegu to naraziłby Skarb Państwa na stratę w kwocie ponad 250 tysięcy złotych. Teraz 56-latkowi grozi do 3 lat więzienia.

źródło: leszno.policja.gov.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Dotacje powiatu dla klubów sportowych

Zarząd Powiatu Leszczyńskiego przyznał 17 klubom dotacje na realizację zadań z zakresu rozwoju sportu w 2021 r. Rada Powiatu Leszczyńskiego na finansowanie lub dofinansowanie zadań

Rycerze wygrywają

Rycerze 20 stycznia zmierzyli się z drużyną BC Swiss Krono Żary. Spotkanie na własnym boisku przyniosło zespołowi z Rydzyny kolejne zwycięstwo. Losy meczu rozstrzygnęła IV

stat4u