POLICJANCI ZATRZYMALI SPRAWCÓW WŁAMANIA W RYDZYNIE

POLICJANCI ZATRZYMALI SPRAWCÓW WŁAMANIA W RYDZYNIE

Zarzuty kradzieży z włamaniem do bloku w budowie i paserstwa usłyszało czterech mieszkańców powiatu górowskiego w wieku od 22 do 26 lat. Zostali zatrzymani przez leszczyńskich kryminalnych kilka dni po dokonaniu przestępstw. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Pod koniec listopada br. ktoś włamał się do budynku wielorodzinnego w Rydzynie będącego w trakcie budowy. Z wnętrza skradziono agregat tynkarski wartości 10 tysięcy złotych oraz elektronarzędzia. Całość strat wyniosła prawie 12 tysięcy złotych.

Kryminalni z Leszna szybko ustalili, że związek z tym przestępstwem mają dwaj mieszkańcy powiatu górowskiego w wieku 24 i 26 lat. Zostali zatrzymani w minionym tygodniu. Policjanci odzyskali skradziony agregat, który sprawcy ukryli na terenie pustostanu w powiecie górowskim. Urządzenie zostało już pomalowane i prawdopodobnie przygotowane do zbycia.

Funkcjonariusze ustalili także, że te same osoby mają związek z kradzieżą czterech felg aluminiowych wartych 2 tysiące złotych. Sprawcy skradli je z terenu jednej z posesji w gminie Rydzyna, noc po włamaniu do domu w budowie. Mężczyźni zbyli felgi w punkcie skupu złomu.

Podczas realizacji sprawy ustalono także dwóch paserów, to 22-letni mieszkańcy powiatu górowskiego. Mężczyźni zbyli pochodzące z wspomnianych przestępstw przedmioty, w związku z czym usłyszeli zarzuty paserstwa za co grozi im do 5 lat więzienia.

24 i 26 latek usłyszeli zarzuty kradzieży felg i kradzieży z włamaniem do domu w budowie. Grozi im do 10 lat więzienia. Wszyscy podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów.

Monika Żymełka

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Adrian Wojtkowiak z pucharem

28 stycznia 2023 roku odbył się Puchar Polski w Florecie Kobiet i Mężczyzn. Zwycięzcą został, pochodzący z Rydzyny, Adrian Wojtkowiak. Sportowiec reprezentuje AZS AWF Poznań.

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII ZIMOWYCH 2023

Rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają w tym roku w poszczególnych województwach od 16 stycznia do 26 lutego br. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci

Sportowo dla WOŚP

Jedni pobiegli, drudzy grają w piłkę – wszystko w celu udzielenia wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Biegacze i kijkarze spotkali się na rydzyńskim rynku, skąd