Policjantki w Szkole Podstawowej w Dąbczu

Policjantki w Szkole Podstawowej w Dąbczu

Policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej w Dąbczu. Dzieci z uwagą słuchały prelekcji na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji. Dodatkowo mogły zapoznać się ze specyfiką zawodu policjanta oraz jego służbowym wyposażeniem.

        7 czerwca br. policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie spotkały się z uczniami szkoły Podstawowej w Dąbczu. Udział w spotkaniu wzięli uczniowie klas I – III.
         Podczas spotkania policjantki rozmawiały z dziećmi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w czasie wakacji. Poruszyły między innymi tematykę bezpieczeństwa na drodze, nad wodą, w lesie oraz w kontaktach z nieznanymi osobami.
         Dodatkowo dzieci poznały specyfikę zawodu policjanta, a także mogły zapoznać się z jego wyposażeniem służbowym. Największe zainteresowanie dzieci wywołała tematyka kryminalistyki tj. pobieranie odcisków linii papilarnych. Każde z dzieci otrzymało na pamiątkę swój odcisk palca otrzymało od policjantek na pamiątkę.

źródło: http://www.leszno.policja.gov.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pożar na S5 [VIDEO]

Na drodze ekspresowej S5 na wysokości Kłody doszło do pożaru naczepy. Droga w kierunku Leszna jest zablokowana. Policja kieruje ruchem i wskazuje drogę objazdu. foto/video:

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

stat4u