Policjantki w Szkole Podstawowej w Dąbczu

Policjantki w Szkole Podstawowej w Dąbczu

Policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej w Dąbczu. Dzieci z uwagą słuchały prelekcji na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji. Dodatkowo mogły zapoznać się ze specyfiką zawodu policjanta oraz jego służbowym wyposażeniem.

        7 czerwca br. policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie spotkały się z uczniami szkoły Podstawowej w Dąbczu. Udział w spotkaniu wzięli uczniowie klas I – III.
         Podczas spotkania policjantki rozmawiały z dziećmi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w czasie wakacji. Poruszyły między innymi tematykę bezpieczeństwa na drodze, nad wodą, w lesie oraz w kontaktach z nieznanymi osobami.
         Dodatkowo dzieci poznały specyfikę zawodu policjanta, a także mogły zapoznać się z jego wyposażeniem służbowym. Największe zainteresowanie dzieci wywołała tematyka kryminalistyki tj. pobieranie odcisków linii papilarnych. Każde z dzieci otrzymało na pamiątkę swój odcisk palca otrzymało od policjantek na pamiątkę.

źródło: http://www.leszno.policja.gov.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Projekt budżetu Gminy Rydzyna na 2022 rok

Projektu budżetu Miasta i Gminy Rydzyna na 2022 rok Analiza prognozowanych dochodów i wydatków na 2022 rok prowadzi do następujących wniosków. Planowane dochody szacowane są