Policyjne podsumowanie Majówki 2019

Policyjne podsumowanie Majówki 2019

Leszczyńscy policjanci podsumowali długi weekend majowy. W zabezpieczenie weekendu zaangażowana była zwiększona ilość policjantów.

Tegoroczny weekend majowy trwał aż 5 dni. Leszczyńscy policjanci skrupulatnie przygotowywali się do jego zabezpieczenia, aby dla wszystkich – mieszkańców regionu i podróżujących przez nasz teren – okazał się bezpieczny. W działania zaangażowana była zwiększona ilość policjantów.

W trakcie „Majówki” policjanci wzywani byli na miejsce 4 wypadków drogowych i 7 kolizji. Przekraczanie dozwolonej prędkości to główna przyczyna najtragiczniejszych wypadków drogowych, dlatego dla policjantów eliminowanie z ruchu piratów drogowych to jeden z priorytetowych celów. Tylko w trakcie jednego dnia, 4 maja br. funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby, które w terenie zabudowanym przekroczyły prędkość o ponad 50km/h. Było to w Boszkowie na ul. Starkowskiej, gdzie 30-letni mieszkaniec gminy Włoszakowice kierował oplem z prędkością 104km/h, gdzie dozwolona prędkość to 40km/h. Natomiast wieczorem w Rydzynie na ul. Wolności, gdzie można poruszać się z prędkością do 40km/h, 41-letnia mieszkanka gminy Rydzyna kierowała audi z prędkością 93km/h. Obie osoby straciły prawa jazdy na okres 3 miesięcy i zostały ukarane przez policjantów mandatami karnymi.

W trakcie długiego weekendu trzy osoby zdecydowały się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu. Wśród nich był 41-letni mieszkaniec gminy Osieczna, który w dniu 2 maja przed godz. 15.00 w Święciechowie na ul. Leszczyńskiej jadąc osobowym peugeotem doprowadził do zderzenia z volkswagenem, najeżdżając na jego tył. Po przyjeździe policjantów na miejsce i sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 41-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za spowodowanie zdarzenia drogowego oraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 2 lat więzienia, co najmniej 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysokie kary pieniężne.

 

Monika Żymełka

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Projekt budżetu Gminy Rydzyna na 2022 rok

Projektu budżetu Miasta i Gminy Rydzyna na 2022 rok Analiza prognozowanych dochodów i wydatków na 2022 rok prowadzi do następujących wniosków. Planowane dochody szacowane są