Policyjni wodniacy gotowi do sezonu

Policyjni wodniacy gotowi do sezonu

Za kilkanaście dni rozpoczęcie sezonu letniego. Leszczyńscy policjanci zwodowali swoje łodzie motorowe na Jeziorze Łoniewskim, Dominickim, Breńskim i Białym. Przez najbliższe trzy miesiące policjanci na motorówkach będą dbali o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą.

Na terenie powiatu leszczyńskiego znajduje się ponad 20 jezior. W trakcie lata wypoczywają nad nimi tysiące letników z całej Polski. Najliczniej odwiedzanymi miejscowościami letniskowymi są Boszkowo, Osieczna, Brenno i Wijewo. Nad bezpieczeństwem wczasowiczów czuwają policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, którzy w tym celu współpracują z przedstawicielami wielu służb.

Oprócz zapewnienia porządku na lądzie, priorytetem mundurowych jest dbałość o bezpieczeństwo i spokój osób wypoczywających nad wodą. W tym celu specjalni przeszkoleni funkcjonariusze w czasie lata pełnią służbę na wodzie korzystając z łodzi motorowych.

W minionych dniach policyjne motorówki zostały zwodowane do jezior, sprawdzono ich stan techniczny oraz przeprowadziły pierwsze patrole linii brzegowej.

Wraz z rozpoczęciem sezonu leszczyńscy wodniacy mają nadzieję, że służby na wodzie będą miały charakter jedynie prewencyjny, a zbliżający się sezon letni okaże się bezpieczny.

Monika Żymełka

 

źródło: leszno.policja.gov.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Szansa na dofinansowanie z FDS

Napłynęła dobra informacja dla Gminy Rydzyna. Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował, że wniosek na przebudowę ulic: Łopuszańskiego i Czarnieckiego w Rydzynie ma szansę na dofinansowanie z

REAGUJ NA HEJT W INTERNECIE!

Rodzicu! Czy zastanawiałeś się nad tym czym jest hejt? Zastanawiałeś się czy Twoje dziecko nie jest ofiarą, bądź sprawcą hejtu? Czy rozmawiałeś z nim o

Trzy oferty na zakup energii elektrycznej

Pojawiły się ofert na zakup energii elektrycznej. Swoje propozycje złożyło trzech dostawców.Proponowane oferty są na zakup energii elektrycznej na lata 2021-2022. Protokół z otwarcia ofert

stat4u