Ponad 2 tys. pojazdów wojskowych przejedzie przez Polskę

Ponad 2 tys. pojazdów wojskowych przejedzie przez Polskę

Utrudnień związanych z przejazdem amerykańskich wojsk po polskich drogach ciąg dalszy. Od niedzieli 3 czerwca do piątku 15 czerwca potrwają ćwiczenia Saber Strike-18, w związku z którymi na trasy w Polsce wyjedzie ponad 2 tys. pojazdów wojskowych.

Kierowcy najbardziej odczują przemarsz 2 Pułku Kawalerii Armii Stanów Zjednoczonych, czyli największej formacji przemieszczającej się w najbliższych dniach po Polsce. To łącznie 1250 pojazdów, które podzielono na 5 rzutów. Pierwszy z nich liczy ok. 40 pojazdów, natomiast pozostałe cztery liczą po ok. 300. Kolumny wojskowe, w skład których wchodzi dwadzieścia samochodów, są pilotowane przez Żandarmerię Wojskową.

W kierunku granicy z Litwą

Wojsko będzie poruszać się na trasach wyznaczonych z rejonów ich stacjonowania do miejsc, w których odbywać się będą ćwiczenia. W związku z tym, największego natężenia konwojów wojskowych kierowcy mogą spodziewać się na odcinkach:

– od zachodniej granicy w Jędrzychowicach (woj. dolnośląskie) autostradą A4 do Wrocławia, następnie trasą S5 i drogą krajową nr 5 w stronę Poznania, dalej przez autostradę A2 do kolejnego odcinka S5 i dk 5 przez okolicę Gniezna i Bydgoszczy do Grudziądza, a dalej drogami krajowymi nr 16, 58 i 61 do Ostródy, Olsztyna, Olecka i Budziska;

– od południowej granicy w okolicy Kudowa Słone (woj. dolnośląskie) drogą krajową nr 8 do Kłodzka i Wrocławia, później trasą S8 i A1 w okolicach Łodzi oraz na wschód autostradą A2, bądź od Wrocławia trasą S5/dk 5 w kierunku Poznania i dalej autostradą A2 odbijając na wschód do dk 50. Tam obie trasy mają jednolity przebieg „pięćdziesiątką” omijając Warszawę przez i Górę Kalwarię do Łochowa, a dalej do Łomży, Olecka i Budziska drogami nr S8, 61 i 63.

Jak poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, przekraczanie granicy polsko-litewskiej w Budzisku zaplanowano na cztery dni od 6 do 9 czerwca. Może wiązać się to z opóźnieniami odpraw na granicy.

Ćwiczenia wojskowe zakończą się 15 czerwca na Litwie, jednakże utrudnienia na polskich drogach potrwają jeszcze przez kilka pierwszych dni lipca. Wiąże się to z powrotem wojsk biorących udział w ćwiczeniach do swoich stałych jednostek stacjonowania.

Informacje dotyczące aktualnych utrudnień kierowcy mogą znaleźć na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakładce “dla kierowców”.

 

źródło: trans.info/pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Czy zbiornik Rydzyna wyschnie? [VIDEO]

Zbiornik retencyjny w Dąbczu powstał nie jako obiekt rekreacyjny. Jego przeznaczenie było takie, żeby zgromadzić wodę, która mogłaby zalać Rydzynę. Mimo opadów, jakie miały miejsce,

Daniel Loman z Dąbcza mistrzem świata

Daniel Loman z Dąbcza zdobył tytuł mistrza świata w kulturystyce w wadze super ciężkiej. Startował w Słowenii w Brezicach. „Wygrałem kartę zawodowca federacji IBFF, jako

Nie ma lipy, będą lipy

Gmina Rydzyna otrzymała dofinansowanie na zakup lip drobnolistnych. Będzie ich aż sto osiemdziesiąt. Sadzonki zostaną umieszczone w kilku częściach naszej gminy. Ponad 59 tys. zł.

stat4u