Poniedziałki z radnymi: wywiad z Grażyną Dembicką

Poniedziałki z radnymi: wywiad z Grażyną Dembicką

Zapraszamy do kolejnej odsłony Poniedziałków z radnymi. Dziś na łamach naszego portalu, p. Grażyna Dembicka.

Czy mogłaby Pani opowiedzieć nam o swojej dotychczasowej działalności zawodowej i społecznej?

Pracuję od 1978 roku w Zamku SIMP w Rydzynie. Z wykształcenia jestem ekonomistką i pracuję na stanowisku gł. specjalisty ds. hotelu.
Pracę społeczną rozpoczęłam w latach, gdy p. Kubacki był Przewodniczącym Samorządu Mieszkańców. Jego członkinią byłam przez trzy kadencję. Przez okres przedszkola i szkoły podstawowej byłam przewodniczącą klasową w klasie mojego dziecka. Ponadto od dwóch lat jestem radną Rady Miejskiej, a od roku Przewodniczącą Samorządu Mieszkańców.

Dlaczego kandydowała Pani w wyborach samorządowych?

Kandydowałam, ponieważ chciałam mieć trochę wpływu na to, co się dzieje w Rydzynie. Mieszkańcy prosili mnie, by trochę ożywić Rynek i pomyślałam, że będę mogła to zrobić jako radna.

Czy mogłaby Pani wskazać maksymalnie 3 sprawy, które – według Pani – są najpilniejsze?

Pierwszą priorytetową sprawą była wymiana chodnika na ul. 1 Maja. Jest to ulica, którą mieszkańcy miasta i gminy Rydzyna przemieszczają się do Ośrodka Zdrowia.
Drugą sprawą była renowacja ulicy Krótkiej, o który zabiegali jej mieszkańcy od ponad 40 lat. Pamiętam, że ten temat był poruszany już wtedy, gdy byłam w Zarządzie Samorządu Mieszkańców (za czasów p. Kubackiego).

Co zmieniłaby Pani w przestrzeni publicznej w gminie?

Wnioskowałam o naprawę chodnika na ul. Rzeczypospolitej. Jest to główna ulica, znajdująca się przy drodze powiatowej. Oprócz tego konieczna jest modernizacja placu zabaw na ul. Zamkowej. Ponadto myślę, że dodatkowe oświetlenie na ul. Wolności (przejście przy Wiatraku) zwiększy bezpieczeństwo w tym miejscu.

Które działania i dlaczego należy Pana zdaniem przeprowadzić w pierwszej kolejności, aby poszerzyć ofertę kulturalną miasta?

Uważam, że zrobiliśmy pierwszy krok z p. Przewodniczący RM Romanem Skibą, organizując Kulturalne Piątki na Rynku w Rydzynie. Piątki te odbyły się w lipcu i sierpniu, przyjęły się. Młodzież, która występowała, mogła się wypromować, a goście pobawić się, wypić kawkę i zjeść ciasto na świeżym powietrzu. W tym miejscu chciałabym podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji tego pomysłu.
Organizuję również pod patronatem burmistrza i TMR niedzielne rowerówki. Uważam, że jest to super sprawa zarówno dla młodych, i jak starszych mieszkańców Rydzyny.
Wyszłam też z propozycją Jarmarków Wielkanocnych i Bożonarodzeniowych. Przyjęły się i z pomocą burmistrza, przewodniczącego Rady Miejskiej oraz ROK-u będziemy je dalej organizować. Podczas Jarmarków dzieci oraz Koła Gospodyń Wiejskich mają okazję się zaprezentować.
Myślę, że jest to pierwszy krok do poszerzenia oferty kulturalnej miasta.
Odnośnie renowacji zboru oraz biblioteki jestem za, tylko doskonale wiem, że wiążą się z tym ogromne pieniądze. O renowacji tych obiektów mówi się od kilkunastu lat i wierzę, że – gdy uzyskamy odpowiednie środki – wszystko będzie zrobione.

2 thoughts on “Poniedziałki z radnymi: wywiad z Grażyną Dembicką”

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Szansa na dofinansowanie z FDS

Napłynęła dobra informacja dla Gminy Rydzyna. Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował, że wniosek na przebudowę ulic: Łopuszańskiego i Czarnieckiego w Rydzynie ma szansę na dofinansowanie z

REAGUJ NA HEJT W INTERNECIE!

Rodzicu! Czy zastanawiałeś się nad tym czym jest hejt? Zastanawiałeś się czy Twoje dziecko nie jest ofiarą, bądź sprawcą hejtu? Czy rozmawiałeś z nim o

Trzy oferty na zakup energii elektrycznej

Pojawiły się ofert na zakup energii elektrycznej. Swoje propozycje złożyło trzech dostawców.Proponowane oferty są na zakup energii elektrycznej na lata 2021-2022. Protokół z otwarcia ofert

stat4u