Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Rydzynie wznawia diagnozowanie

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Rydzynie wznawia diagnozowanie

Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Rydzynie wznawia od 6 maja br. bezpośrednią obsługę mieszkańców.

Zgodnie z nowelizacją rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zostaje przywrócona praca stacjonarna w poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rydzynie od 6 maja br. wznawia bezpośrednią obsługę mieszkańców, jednak na zasadach opierających się na zachowaniu szczególnego bezpieczeństwa dla obu stron, uczniów i ich rodziców oraz pracowników poradni. Nadal zostaje utrzymana zasada kontaktowania się z poradnią drogą telefoniczną i pocztową, jednak będą już przeprowadzane konieczne diagnozy.

Rozpoczyna się czas diagnozowania dzieci i uczniów w celu wydania opinii i orzeczeń ważnych dla przyszłości edukacyjnej i dalszych losów dzieci. Nie ma możliwości, aby te dokumenty otrzymać zdalnie. Zgodnie z zaleceniem Ministra Edukacji Narodowej szczególną opieką zostaną otoczone dzieci, które oczekują wydania nowych orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego i o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych.

Numer telefonu do Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Rydzynie – 65 538 00 55

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nowa dyrektor Szkoły Podstawowej w Rydzynie

Zgodnie z przeprowadzonym konkursem nową dyrektor Szkoły Podstawowej im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Rydzynie została Pani Izabela Rychlik, która była nauczycielem w Szkole Podstawowej

Milion złotych na deszczówkę!

Sejmik Województwa Wielkopolskiego 19 lipca 2021 roku podjął uchwałę w sprawie przekazania przez Województwo Wielkopolskie dotacji jednostkom samorządu terytorialnego w ramach programu pn. „Deszczówka”. Wsparcie

Narada sołtysów

Na naradzie z Burmistrzem Miasta i Gminy Rydzyna zjawili się sołtysi z naszej gminy. Rozmawiali o wysokości funduszu sołeckiego na 2022 rok w poszczególnych wioskach.