Porozumienia starosty z nadleśnictwami

Porozumienia starosty z nadleśnictwami

Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak podpisał porozumienia z szefami trzech nadleśnictw w sprawie nadzoru nad gospodarką leśną.

Porozumienia zawarto z nadleśnictwami Kościan, Karczma Borowa i Włoszakowice, reprezentowanymi przez nadleśniczych: Macieja Cudaka, Jacka Napieralskiego i Tomasza Furmańczaka. Dokument reguluje zadania, jakie nadleśnictwa wykonują na obszarze 2.366 ha lasów w powiecie leszczyńskim, które nie stanowią własności Skarbu Państwa. Tego typu umowy podpisywane są co roku.

– Porozumienia dotyczą wykonywania przez nadleśnictwa, w imieniu starosty, zadań z zakresu nadzoru nad gospodarką leśną w lasach, które nie stanowią własności Skarbu Państwa. W szczególności związane są z realizacją przez właścicieli lasów obowiązków wynikających z ustawy o lasach, zadań gospodarczych zawartych w obowiązujących uproszczonych planach urządzenia lasu oraz w wydanych na ich podstawie decyzjach administracyjnych – informuje Janusz Perski, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Transportu Starostwa Powiatowego w Lesznie.

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Artyści dostaną świadczenie postojowe

Zgodnie z tarczą 6.0, prawo do jednorazowego dodatkowego świadczenia postojowego przysługuje kolejnym grupom wykonującym umowy cywilnoprawne. Z postojowego skorzystają twórcy, artyści, technicy wspomagający kulturę, architekci

stat4u