Posprzątały kawałek swojego małego świata

Posprzątały kawałek swojego małego świata

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi – celem akcji prowadzonej corocznie wiosną, jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Przedszkolacy oglądają prezentacje poświęcone ekologii, segregacji śmieci, poznają sposoby na mądry recykling czyli przetwarzanie odpadów, uczą się jak szanować przyrodę wokół nich. Wiedzą że należy oszczędzać wodę, prąd i nie marnować papieru, bo niszczy się drzewa. Znają również metody dostarczania do domów energii odnawialnej, poprzez montowanie baterii słonecznych. Dzieci wykonują również prace z odpadów. Grupa Sowy wykonała na przykład biedronki z butelek i nakrętek. W piątek dzieci z grup Sowy i Delfinki posprzątały kawałek swojego małego świata. Musimy przyznać, że niektórzy dorośli chyba zapomnieli, że wokół nas są kosze na śmieci bo było ich trochę w rejonie alejki kasztanowej.

tekst/foto B. Musielak

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

stat4u