Powiat kolejny raz dofinansuje prace melioracyjne

Powiat kolejny raz dofinansuje prace melioracyjne

Władze powiatu leszczyńskiego podpisały umowy ze spółkami wodnymi na dofinansowanie bieżącego utrzymania urządzeń wodnych. Łączna kwota dotacji w 2022 r. z budżetu samorządu to 100 tys. zł.

Powiat leszczyński systematycznie wspiera działalność Rejonowego Związku Spółek Wodnych w Lesznie, zrzeszającego 25 spółek wodnych z terenu powiatu, w tym dwie gminne: z Osiecznej i Święciechowy. W 2019 r. z budżetu samorządu przekazano 100 tys. zł na zakup koparko – ładowarki, w 2020 r. – 60 tys. zł, a w 2021 r. – 80 tys. zł na dofinansowanie bieżącego utrzymania urządzeń wodnych.

W 2022 r. Rada Powiatu Leszczyńskiego uchwaliła w budżecie samorządu 100 tys. zł na ten cel. Zarząd Powiatu Leszczyńskiego rozpatrzył pozytywnie 21 wniosków spółek wodnych zrzeszonych w Rejonowym Związku Spółek Wodnych w Lesznie. Pieniądze zostaną wydane na prace konserwacyjne rowów melioracyjnych (odmulanie, pogłębianie, wykaszanie, odkrzaczanie, plantowanie skarp).

Starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski podpisali z Agnieszką Olejnik – Jabczyńską, kierownik RZSW w Lesznie, reprezentującą 21 spółek wodnych, umowy na dofinansowanie tegorocznych prac melioracyjnych. W spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Lesznie uczestniczyli także Jan Sobczak, przewodniczący zarządu Rejonowego Związku Spółek Wodnych w Lesznie i radny powiatu leszczyńskiego, Janusz Perski, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Transportu Starostwa Powiatowego w Lesznie oraz Jagoda Ratuszna, główna księgowa RZSW w Lesznie.  

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Zarząd powiatu z wotum zaufania i absolutorium

Radni powiatu leszczyńskiego na LIII sesji udzielili Zarządowi Powiatu Leszczyńskiego wotum zaufania, przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu samorządu w 2021 r. i udzielili organowi wykonawczemu

Powiat kolejny raz dofinansuje prace melioracyjne

Władze powiatu leszczyńskiego podpisały umowy ze spółkami wodnymi na dofinansowanie bieżącego utrzymania urządzeń wodnych. Łączna kwota dotacji w 2022 r. z budżetu samorządu to 100