Powiat Leszczyński zakupi respirator dla noworodków i dzieci

Powiat Leszczyński zakupi respirator dla noworodków i dzieci

W dniu 2 kwietnia br. Zarząd Powiatu Leszczyńskiego w celu zapewnienia realizacji zadań związanych z przeciwdziałaniem COVID-19, podjął decyzję o zakupie respiratora dla noworodków, wcześniaków i dzieci na potrzeby Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie.
Konieczność zakupu ww. respiratora spowodowany jest obecną sytuacja, jaką jest konieczność leczenia dzieci przewożonych z Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego w Poznaniu na ul. Polnej do leszczyńskiego szpitala. Szpital ten został wyznaczony na zakaźny.
Decyzja Zarządu jest realizacją wcześniejszych zapowiedzi samorządu powiatowego dotyczącego wsparcia leszczyńskiego szpitala i została podjęta w trybie zdalnym poprzez podjęcie uchwały dokonującej stosownych zmian w budżecie na rok 2020.
źródło: powiat-leszczynski.p

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Pożar na S5 [VIDEO]

Na drodze ekspresowej S5 na wysokości Kłody doszło do pożaru naczepy. Droga w kierunku Leszna jest zablokowana. Policja kieruje ruchem i wskazuje drogę objazdu. foto/video:

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

stat4u