Powiat skoordynuje dowóz na szczepienia

Powiat skoordynuje dowóz na szczepienia

W Starostwie Powiatowym w Lesznie odbyła się wideokonferencja na temat promocji programu szczepień przeciwko koronawirusowi oraz organizacji transportu dla osób niepełnosprawnych.

W trosce o szybkie i sprawne przeprowadzenie szczepień mieszkańców powiat leszczyński zaangażował się w koordynowanie działań z tym związanych. W dzisiejszej wideokonferencji ze starostą leszczyńskim Jarosławem Wawrzyniakiem uczestniczył Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie Sebastian Kozłowski, przedstawiciele wszystkich gmin powiatu leszczyńskiego oraz ochotniczych straży pożarnych. 

Spotkanie było poświęcone promocji w środowiskach lokalnych akcji szczepienia przeciwko koronawirusowi, w którą zaangażować się mają druhowie z ochotniczych straży pożarnych. Ochotnicze Straże Pożarne mają również zadeklarować swój udział w tzw. akcji transportowej osób niepełnosprawnych do punktów szczepień zlokalizowanych na terenie każdej z gmin powiatu.

Przedstawiciele gmin przekazali informację, że zapewnią transport wszystkich zainteresowanych szczepieniem osób niepełnosprawnych do ośrodków zdrowia. Gdyby z różnych względów do tego nie doszło starosta leszczyński zadeklarował chęć pomocy w koordynacji tego działania.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Artyści dostaną świadczenie postojowe

Zgodnie z tarczą 6.0, prawo do jednorazowego dodatkowego świadczenia postojowego przysługuje kolejnym grupom wykonującym umowy cywilnoprawne. Z postojowego skorzystają twórcy, artyści, technicy wspomagający kulturę, architekci

stat4u