Powiat szuka nieruchomości na utworzenie DPS-u

Powiat szuka nieruchomości na utworzenie DPS-u

Powiat leszczyński szuka nieruchomości, która mogłaby zostać zaadaptowana na dom pomocy społecznej wraz z centrum usług senioralnych.

Powiat leszczyński realizując zadania z zakresu polityki społecznej wobec osób starszych rozważa utworzenie placówki świadczącej usługi opiekuńcze dla mieszkańców powiatu. Podyktowane jest to szeroką analizą wieloletnich zmian w strukturze demograficznej mieszkańców regionu leszczyńskiego i systematycznie rosnącą liczbą seniorów.

Ponieważ samorząd nie dysponuje obiektami, które mogłyby zostać przeznaczone na dom pomocy społecznej, poszukuje nieruchomości z budynkiem i terenem przyległym z możliwością jej zaadaptowania na placówkę przeznaczoną dla zaspokojenia potrzeb seniorów. Obiekt taki po adaptacji musi spełniać wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23 sierpnia 2012 r. w sprawie domów pomocy społecznej (Dz. U z 2018 r. poz. 734). Na oferty Starostwo Powiatowe w Lesznie czeka do 16 września br.

Alternatywnym rozwiązaniem rozpatrywanym przez władze powiatu jest kupno uzbrojonej nieruchomości w atrakcyjnej lokalizacji i wybudowanie tam domu pomocy społecznej wraz z centrum usług senioralnych.

Warunkiem realizacji planowanej inwestycji jest pozyskanie na ten cel dofinansowania zewnętrznego, gdyż sytuacja budżetowa powiatu nie pozwala na jej sfinansowanie wyłącznie z dochodów samorządu.

Zapytanie ofertowe

źródło: powiat-leszczynski.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

stat4u