Powiat wsparł zakup wozu bojowego dla OSP Dąbcze

Powiat wsparł zakup wozu bojowego dla OSP Dąbcze

Powiat leszczyński przekaże gminie Rydzyna 50 tys. zł na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbczu.

Rada Powiatu Leszczyńskiego 12 maja br. uchwaliła udzielenie pomocy finansowej gminie Rydzyna. Samorząd przekaże 50 tys. zł na zakup  ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu mana dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbczu. Pojazd za 974 tys. zł dostarczy firma Mototruck z Kielc. Zakup sfinansują Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, gmina Rydzyna, powiat leszczyński i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisana została przez starostę Jarosława Wawrzyniaka, wicestarostę Macieja Wiśniewskiego oraz burmistrza Rydzyny Kornela Malcherka umowa przekazania pieniędzy na zakup wozu strażackiego. W spotkaniu uczestniczyli także prezes OSP Dąbcze Tomasz Musiał oraz naczelnik OSP Dąbcze Marek Rybiński.

Powiat leszczyński systematycznie od lat wspiera ochotnicze straże pożarne, w tym zakupy wozów bojowych dla jednostek należących do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Będą nowe chodniki w gminie Rydzyna

Zarząd Dróg Powiatowych przygotowuje się do zlecenia budowy chodników w dwóch miejscowościach w gminie Rydzyna: Robczysku i Maruszewie. W budżecie powiatu leszczyńskiego na 2021 r.

Zamykają przejazd w Kłodzie

Planowane zamknięcie przejazdu kolejowego w Kłodzie potrwa od dnia 28.02.2021 r. godz. 18:00 do dnia 1.03.2021 r. godz. 12:00 źródło: rydzyna.pl

stat4u