Powiat wsparł zakup wozu bojowego dla OSP Dąbcze

Powiat wsparł zakup wozu bojowego dla OSP Dąbcze

Powiat leszczyński przekaże gminie Rydzyna 50 tys. zł na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbczu.

Rada Powiatu Leszczyńskiego 12 maja br. uchwaliła udzielenie pomocy finansowej gminie Rydzyna. Samorząd przekaże 50 tys. zł na zakup  ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu mana dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbczu. Pojazd za 974 tys. zł dostarczy firma Mototruck z Kielc. Zakup sfinansują Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, gmina Rydzyna, powiat leszczyński i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisana została przez starostę Jarosława Wawrzyniaka, wicestarostę Macieja Wiśniewskiego oraz burmistrza Rydzyny Kornela Malcherka umowa przekazania pieniędzy na zakup wozu strażackiego. W spotkaniu uczestniczyli także prezes OSP Dąbcze Tomasz Musiał oraz naczelnik OSP Dąbcze Marek Rybiński.

Powiat leszczyński systematycznie od lat wspiera ochotnicze straże pożarne, w tym zakupy wozów bojowych dla jednostek należących do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Adrian Wojtkowiak z pucharem

28 stycznia 2023 roku odbył się Puchar Polski w Florecie Kobiet i Mężczyzn. Zwycięzcą został, pochodzący z Rydzyny, Adrian Wojtkowiak. Sportowiec reprezentuje AZS AWF Poznań.

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII ZIMOWYCH 2023

Rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają w tym roku w poszczególnych województwach od 16 stycznia do 26 lutego br. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci

Sportowo dla WOŚP

Jedni pobiegli, drudzy grają w piłkę – wszystko w celu udzielenia wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Biegacze i kijkarze spotkali się na rydzyńskim rynku, skąd