Powiat wspiera ofiary przemocy w rodzinie

Powiat wspiera ofiary przemocy w rodzinie

Komisja spraw społecznych Rady Powiatu Leszczyńskiego zapoznała się ze sprawozdaniem z realizacji w 2019 r. „Powiatowego programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie”.

Od 2001 r. w powiecie leszczyńskim działa powiatowy zespół wsparcia rodziny przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie, w skład którego wchodzą prawnik i psycholog, w razie potrzeby udzielający pomocy osobom doświadczającym przemocy. Ponadto ofiary przemocy mogą korzystać z porad prawników udzielanych w pięciu punktach nieodpłatnej pomocy prawnej prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Lesznie w Krzemieniewie, Lipnie, Rydzynie, Święciechowie i Włoszakowicach.

W ub.r. w ramach działalności powiatowego zespołu wsparcia rodziny ze specjalistycznego poradnictwa psychologicznego dla osób i rodzin z problemami opiekuńczo – wychowawczymi, alkoholowymi i z problemami przemocy w rodzinie  skorzystało 235 osób, w tym 14 rodzin zastępczych.  Ponadto PCPR organizuje poradnictwo psychologiczne i terapię psychologiczną dla mieszkańców powiatu. Pracownicy PCPR ściśle współpracują z gminami, Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Lesznie oraz z leszczyńską noclegownią.

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nagrody Burmistrza dla nauczycieli

Obchodzony niedawno Dzień Edukacji Narodowej był okazją do wręczenia corocznych gratulacji i nagród nauczycielom Szkoły Podstawowej w Rydzynie, Dąbczu, Kaczkowie oraz Przedszkola Kolorowy Wiatraczek. Nagrody

Trzy punkty poszły w Las po samobójczej bramce

Euromebel Rydzyniak Rydzyna przegrywa niedzielny mecz z Lasem Puszczykowo. Mecz odbył się 18.10. 2020 r. bez wsparcia publiczności. Po samobójczej bramce u siebie mecz z

stat4u