Powiat wspiera spółki wodne

Powiat wspiera spółki wodne

Władze powiatu leszczyńskiego podpisały umowy ze spółkami wodnymi na dofinansowanie bieżącego utrzymania urządzeń wodnych. Łączna kwota dotacji z budżetu samorządu to 60 tys. zł.

Powiat leszczyński systematycznie wspiera działalność Rejonowego  Związku Spółek Wodnych w Lesznie, zrzeszającego 25 spółek wodnych z terenu powiatu, w tym dwie gminne: z Osiecznej i Święciechowy. W ub.r. z budżetu samorządu przekazano 100 tys. zł na zakup koparko – ładowarki.

W tym roku w budżecie powiatu uchwalono 60 tys. zł na dofinansowanie bieżącego utrzymania urządzeń wodnych. Zrzeszone w Rejonowym Związku Spółek Wodnych w Lesznie spółki wodne swoją działalnością obejmują łącznie ponad 23 tys. ha, a prace konserwacyjne (odmulanie, pogłębianie, wykaszanie, odkrzaczanie, plantowanie skarp) wykonywane są na ponad 800 km rowów melioracyjnych.

Starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski podpisali z Renatą Marcinkowską, kierownik RZSW w Lesznie, reprezentującą 20 spółek wodnych, umowy na dofinansowanie prac melioracyjnych, które mają zostać wykonane do 30 listopada br.  

źródło: powiat-leszczynski.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

stat4u