Powiat z dotacją na remont stołówki w SOSW Rydzyna

Powiat z dotacją na remont stołówki w SOSW Rydzyna

Powiat leszczyński otrzyma ok. 80 tys. zł dotacji na dofinansowanie szacowanej na 100 tys. zł modernizacji stołówki w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie, w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”.

W ramach naboru do wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” powiat leszczyński złożył wniosek o ok. 80 tys. zł dofinansowania na doposażenie i poprawę standardu kuchni i jadalni w prowadzonym przez samorząd SOSW Rydzyna. Po dokonanej pozytywnej ocenie wniosek ten znalazł się wśród 60 placówek oświatowych w Wielkopolsce, które otrzymają łącznie blisko 3,8 mln zł finansowego wsparcia. Dofinansowanie dla powiatu leszczyńskiego to 80 proc. poniesionych kosztów, maksymalnie ok. 80 tys. zł, reszta wydatków pochodzić będzie z budżetu powiatu. 

Funkcjonująca w SOSW w Rydzynie stołówka ma 94 m2 powierzchni, a jadalnia – 130 m2. Uzyskane dofinansowanie pozwoli na długo oczekiwany remont i doposażenie pomieszczeń. Modernizacja stołówki obejmie wymianę posadzki w jadalni, malowanie pomieszczeń, wymianę opraw oświetleniowych, zakup nowych stołów i krzeseł oraz wymianę części wyposażenia kuchni.

źródło: powiat-leszczynski.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

stat4u