Powiat zabiega o dotację na remont stołówki w SOSW Rydzyna

Powiat zabiega o dotację na remont stołówki w SOSW Rydzyna

Powiat leszczyński złożył wniosek o dofinansowanie szacowanej na 100 tys. zł modernizacji stołówki w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie, w ramach programu Posiłek w szkole i w domu.

W ramach wieloletniego rządowego programu Posiłek w szkole i w domu powiat leszczyński złożył wniosek o ok. 80 tys. zł dofinansowania na doposażenie i poprawę standardu kuchni i jadalni w prowadzonym przez samorząd SOSW Rydzyna. Dofinansowanie może wynieść 80 proc. poniesionych kosztów, a 20 proc. (20 tys. zł) pochodzić będzie z budżetu powiatu.  

Funkcjonująca w SOSW w Rydzynie stołówka ma 94 m2 powierzchni, a jadalnia – 130 m2. Uzyskane dofinansowanie pozwoliłoby na długo oczekiwany remont i doposażenie pomieszczeń. Wyposażenie kuchni jest już wysłużone wieloletnią eksploatacją, a posadzka w jadalni wymaga wymiany na atestowaną, konieczne jest także pomalowanie pomieszczeń, wymiana opraw oświetleniowych i zakup nowych stołów i krzeseł.

Złożony przez powiat wniosek będzie oceniony przez zespół powołany przez Wojewodę Wielkopolskiego.  

źródło: powiat-leszczynski.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pożar na S5 [VIDEO]

Na drodze ekspresowej S5 na wysokości Kłody doszło do pożaru naczepy. Droga w kierunku Leszna jest zablokowana. Policja kieruje ruchem i wskazuje drogę objazdu. foto/video:

stat4u