Powiat zorganizował miejsce zbiorowej kwarantanny

Powiat zorganizował miejsce zbiorowej kwarantanny

Od 3 kwietnia br. w Lipnie funkcjonować będzie miejsce ewentualnej kwarantanny zbiorowej, w której w razie potrzeby przebywać będzie do 27 zdrowych osób wracających z zagranicy.

Każdy powiat ma obowiązek zorganizowania miejsca kwarantanny zbiorowej, w związku z czym Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzowego w Lesznie uruchomiło w Lipnie takie miejsce. Zlokalizowane jest w dawnym hotelu i może pomieścić do 27 osób w pojedynczych pokojach. Obiekt ma pełne zaplecze sanitarne.

Do miejsca kwarantanny zbiorowej w Lipnie służby wojewody wielkopolskiego kierować będą osoby zdrowe powracające z zagranicy, które muszą odbyć obowiązkową 14-dniową kwarantannę, a nie mają możliwości pobytu w swym miejscu zamieszkania. Osoby te będą przebywać w byłym hotelu w Lipnie, bez możliwości wyjścia na zewnątrz. Dwa razy dziennie otrzymają posiłki dostarczane przez firmę cateringową. Osoby objęte kwarantanną będą miały zapewnione środki czystości i inne potrzebne do codziennego funkcjonowania. Obiekt będzie całodobowo dozorowany przez agencję ochrony.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lesznie, dzięki dobrej współpracy z lokalnymi firmami, w bardzo krótkim czasie zorganizowało miejsce kwarantanny zbiorowej, dzięki czemu osoby poddające się jej będą miały zapewnione odpowiednie warunki do dwutygodniowych pobytów w sytuacjach kryzysowych, z dala od swoich bliskich i znajomych.

 

źródło: powiat-leszczynski.pl

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Czy zbiornik Rydzyna wyschnie? [VIDEO]

Zbiornik retencyjny w Dąbczu powstał nie jako obiekt rekreacyjny. Jego przeznaczenie było takie, żeby zgromadzić wodę, która mogłaby zalać Rydzynę. Mimo opadów, jakie miały miejsce,

Daniel Loman z Dąbcza mistrzem świata

Daniel Loman z Dąbcza zdobył tytuł mistrza świata w kulturystyce w wadze super ciężkiej. Startował w Słowenii w Brezicach. „Wygrałem kartę zawodowca federacji IBFF, jako

Nie ma lipy, będą lipy

Gmina Rydzyna otrzymała dofinansowanie na zakup lip drobnolistnych. Będzie ich aż sto osiemdziesiąt. Sadzonki zostaną umieszczone w kilku częściach naszej gminy. Ponad 59 tys. zł.

stat4u