„Powiatowa siódemka”, czyli odwiedź rowerem wszystkie gminy

„Powiatowa siódemka”, czyli odwiedź rowerem wszystkie gminy

„Powiatowa siódemka” to nowy pomysł dla osób lubiących aktywnie spędzać czas. Pojedź rowerem do siedmiu gmin powiatu leszczyńskiego i w każdej z nich zrób zdjęcie na tle wskazanego obiektu.

Powiat leszczyński zarządza siecią 400 km dróg i blisko 100 km ścieżek rowerowych, którymi można dotrzeć do wielu zabytków i innych atrakcyjnych miejsc do zwiedzania.

Proponuje mieszkańcom powiatu leszczyńskiego oraz osobom odwiedzającym siedem gmin wchodzących w jego skład całoroczną zabawę. Z bardzo wielu interesujących miejsc wskazuje siedem, które rekomenduje odwiedzić. Każde z nich zasługuje na poświęcenie mu chwili wolnego czasu. Do wszystkich tych atrakcji można dotrzeć w sposób aktywny – ścieżkami rowerowymi, z bogatej sieci których powiat słynie.

„Powiatowa siódemka” to projekt zachęcający do poznania siedmiu interesujących miejsc w każdej z gmin powiatu leszczyńskiego. Proponujemy, by dotrzeć rowerem do:

1) zamku w Rydzynie

2) Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej

3) pałacu w Pawłowicach

4) dawnego kościoła ewangelickiego, obecnie katolickiego św. Edyty Stein w Wilkowicach (w parku)

5) pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach

6) archidiecezjalnego domu rekolekcyjnego w Zaborówcu

7) modelu kuli ziemskiej na rynku w Święciechowie

Dla chętnych poznania w sposób aktywny atrakcji powiatu leszczyńskiego przygotowaliśmy atrakcyjne upominki. Aby je otrzymać należy odwiedzić wszystkie siedem wskazanych atrakcji i wykonać tam zdjęcia, mogą to być tzw. selfie, na których widoczny będzie turysta, jego rower oraz obiekt, będący celem podróży.

Każdy uczestnik projektu „Powiatowa siódemka” przesyła na adres mailowy promocja@powiat@leszczynski.pl siedem zdjęć i swoje dane kontaktowe: imię i nazwisko, miejscowość i numer telefonu. Przysłanie zdjęć jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich bezpłatne opublikowanie na stronie internetowej Powiatu Leszczyńskiego www.powiat-leszczynski.pl oraz na profilach społecznościowych Powiatu Leszczyńskiego.

Nagrodami za zwiedzanie powiatu leszczyńskiego ścieżkami rowerowymi – oprócz aktywnie spędzonego czasu wolnego – będą gadżety powiatowe do odbioru w Starostwie Powiatowym w Lesznie, po wcześniejszym uzgodnieniu szczegółów mailowo – promocja@powiat@leszczynski.pl lub telefonicznie 65 5296811.

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Imprezowy weekend w Dąbczu

W najbliższy piątek Burmistrz MiG Rydzyna, sołtys Dąbcza wraz z radą sołecką oraz OSP Dąbcze zapraszają na kino plenerowe. 10 września o 20.00 obok remizy

2. liga mężczyzn: W sobotę premierowy mecz z Poznaniem

W najbliższą sobotę zainaugurowane zostaną rozgrywki 2. ligi mężczyzn w strefie wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Wamet Dąbcze w premierowej kolejce grupy południowej podejmie we własnej hali KR-S fairplayce