Powstało stowarzyszenie wspierające ZTL Moraczewo

Powstało stowarzyszenie wspierające ZTL Moraczewo

W środę, 29 marca, w ROK-u w Rydzynie odbył się trening Zespołu Tańca Ludowego Moraczewo oraz zebranie z rodzicami w sprawie utworzonego stowarzyszenia wspierającego zespół.

Stowarzyszenie powstało w lutym z inicjatywy instruktorki zespołu Patrycji Maciejewskiej. Podczas środowego spotkania dyrektor Rydzyńskiego Ośrodka Kultury Magdalena Szymańska wyjaśniła rodzicom wiele kwestii. W trakcie rozmowy wyszły uwagi i sugestie rodziców dotyczące współpracy. Ustalono również wiele spraw organizacyjnych, m.in. związanych z zakupem strojów ludowych dla członków zespołu.

Podczas spotkania pojawili się również niespodziewani goście: burmistrz Kornel Malcherek i starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak. Wyjaśnili kwestie finansowania zespołu oraz zadeklarowali swoją pomoc.

Dyskusja trwała niecałą godzinę, ale okazała się owocna. Dzieci chcą uczyć się tańczyć i kultywować tradycje ludowe, a rodzice i członkowie stowarzyszenia zamierzają ich w tym wspierać.  Jedyna sprawa, która ciągle jest nierozwiązana to kwestia prowadzenia księgowości.

Zarząd stowarzyszenia szuka osoby, która poprowadzi księgowość za symboliczną złotówkę. Przyłączamy się do apelu:

Jeśli jesteś zainteresowany pomocą, zapraszamy do kontaktu ze stowarzyszeniem lub za pośrednictwem redakcji.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Pierwsza przegrana Rycerzy

Rycerze Rydzyna rozegrali mecz z KS Kosz Pleszew na swoim terenie. Od początku spotkanie było trudne i zakończyło się dla gospodarzy porażką. Zabrakło niewiele i

Przebudowa drogi przez Kłodę z szansą na dotację

Wniosek powiatu leszczyńskiego o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych przebudowy drogi przez Kłodę trafił na listę projektów rekomendowanych do udzielenia wsparcia finansowego. Ostateczna decyzja należy

stat4u