PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI - podsumowanie akcji

PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI - podsumowanie akcji

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie podsumowali szósty dzień działań „Prędkość – Zero tolerancji”. Mundurowi nałożyli 28 mandaty karne na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. W trakcie kilkudniowej akcji za tego typu wykroczenie ukarano 180 kierowców.

24 marca to szósty – ostatni dzień akcji przeprowadzanej na drogach całej Wielkopolski o nazwie „Prędkość – Zero Tolerancji”. Policjanci oprócz przeprowadzania kontroli prędkości zwracali uwagę na inne naruszenia przepisów prawa takie jak kierowanie w stanie nietrzeźwości, zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz sprawdzają stan techniczny pojazdów.

Leszczyńscy policjanci na drogach Leszna i powiatu leszczyńskiego skontrolowali ostatniego dnia zapowiedzianej akcji, ponad 70 pojazdów. Nałożyli 28 mandatów karnych na kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze zatrzymali pięć dowodów rejestracyjnych w związku z nieprawidłowością w stanie technicznym pojazdów.

Podczas pierwszej edycji działań „Prędkość – Zero Tolerancji”, trwających sześć dni, w godzinach największego natężenia ruchu pojazdów, policjanci skontrolowali blisko 350 pojazdów. Aż 180 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi za przekroczenie dozwolonej prędkości, jeden z nich stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. Mundurowi zatrzymali 22 dowody rejestracyjne w związku z nieprawidłowościami w stanie technicznym pojazdów.

 

źródło: leszno.policja.gov.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Daniel Loman z Dąbcza mistrzem świata

Daniel Loman z Dąbcza zdobył tytuł mistrza świata w kulturystyce w wadze super ciężkiej. Startował w Słowenii w Brezicach. „Wygrałem kartę zawodowca federacji IBFF, jako

Nie ma lipy, będą lipy

Gmina Rydzyna otrzymała dofinansowanie na zakup lip drobnolistnych. Będzie ich aż sto osiemdziesiąt. Sadzonki zostaną umieszczone w kilku częściach naszej gminy. Ponad 59 tys. zł.

Będzie bezpieczniej

Na sierpniowej sesji w Rydzynie radna Emilia Kraśner złożyła interpelacje dotyczącą ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 309. Chodzi o to, że rowerzyści jadący od Leszna

stat4u