PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI - podsumowanie akcji

PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI - podsumowanie akcji

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie podsumowali szósty dzień działań „Prędkość – Zero tolerancji”. Mundurowi nałożyli 28 mandaty karne na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. W trakcie kilkudniowej akcji za tego typu wykroczenie ukarano 180 kierowców.

24 marca to szósty – ostatni dzień akcji przeprowadzanej na drogach całej Wielkopolski o nazwie „Prędkość – Zero Tolerancji”. Policjanci oprócz przeprowadzania kontroli prędkości zwracali uwagę na inne naruszenia przepisów prawa takie jak kierowanie w stanie nietrzeźwości, zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz sprawdzają stan techniczny pojazdów.

Leszczyńscy policjanci na drogach Leszna i powiatu leszczyńskiego skontrolowali ostatniego dnia zapowiedzianej akcji, ponad 70 pojazdów. Nałożyli 28 mandatów karnych na kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze zatrzymali pięć dowodów rejestracyjnych w związku z nieprawidłowością w stanie technicznym pojazdów.

Podczas pierwszej edycji działań „Prędkość – Zero Tolerancji”, trwających sześć dni, w godzinach największego natężenia ruchu pojazdów, policjanci skontrolowali blisko 350 pojazdów. Aż 180 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi za przekroczenie dozwolonej prędkości, jeden z nich stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. Mundurowi zatrzymali 22 dowody rejestracyjne w związku z nieprawidłowościami w stanie technicznym pojazdów.

 

źródło: leszno.policja.gov.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Powiat skoordynuje dowóz na szczepienia

W Starostwie Powiatowym w Lesznie odbyła się wideokonferencja na temat promocji programu szczepień przeciwko koronawirusowi oraz organizacji transportu dla osób niepełnosprawnych. W trosce o szybkie

Przejechał prosto przez rondo

Zimowe warunki na drodze plus duża prędkość może doprowadzić do utraty kontroli nad pojazdem. Kierujący pojazdem osobowym na pewno zapamięta na długo przejazd przez Rydzynę,

Rycerze zwyciężająrydzyna

Rycerze zaliczyli udany wyjazd do Jeleniej Góry. Zawodnicy wrócili do Rydzyny z przewagą jedenastu punktów nad miejscowym KS Sudety. Tak o zwycięstwie piszą sami koszykarze:

stat4u