Prezentacja SOSW Rydzyna w Rawiczu

Prezentacja SOSW Rydzyna w Rawiczu

Szkoła dla Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej SOSW Rydzyna, zaprezentowała się referatem „Podróż do świata niesłyszących – metody terapii dzieci i dorosłych słabosłyszących i niesłyszących”, na konferencji poświęconej osobom niepełnosprawnym w Rawiczu.

Spotkanie zorganizowało Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego pod hasłem „Razem sprawniej”.

Prelegenci przybliżyli ponad dwustu uczestnikom konferencji tematykę dotyczącą rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niewidomych i słabowidzących, metod terapii dzieci i dorosłych słabo słyszących i niesłyszących, omówiono nowoczesne metody terapii dysfunkcji mózgu m.in. Biofeedback oraz przedstawiono rolę personelu opiekuńczego w adaptacji i aktywizacji osób niepełnosprawnych.

Była to doskonała okazja do przedstawienia oferty edukacyjnej rydzyńskiej szkoły, sposobów pomocy i rehabilitacji dzieci z wadami słuchu, a także promowania placówki w regionie.

źródło: powiat-leszczynski.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

Nowa Wieś [VIDEO]

Nowa Wieś – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa leszczyńskiego. Liczba ludności 447. W roku 2009 na obrzeżach wsi powstała

stat4u