Prezentacja SOSW Rydzyna w Rawiczu

Prezentacja SOSW Rydzyna w Rawiczu

Szkoła dla Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej SOSW Rydzyna, zaprezentowała się referatem „Podróż do świata niesłyszących – metody terapii dzieci i dorosłych słabosłyszących i niesłyszących”, na konferencji poświęconej osobom niepełnosprawnym w Rawiczu.

Spotkanie zorganizowało Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego pod hasłem „Razem sprawniej”.

Prelegenci przybliżyli ponad dwustu uczestnikom konferencji tematykę dotyczącą rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niewidomych i słabowidzących, metod terapii dzieci i dorosłych słabo słyszących i niesłyszących, omówiono nowoczesne metody terapii dysfunkcji mózgu m.in. Biofeedback oraz przedstawiono rolę personelu opiekuńczego w adaptacji i aktywizacji osób niepełnosprawnych.

Była to doskonała okazja do przedstawienia oferty edukacyjnej rydzyńskiej szkoły, sposobów pomocy i rehabilitacji dzieci z wadami słuchu, a także promowania placówki w regionie.

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Będą nowe chodniki w gminie Rydzyna

Zarząd Dróg Powiatowych przygotowuje się do zlecenia budowy chodników w dwóch miejscowościach w gminie Rydzyna: Robczysku i Maruszewie. W budżecie powiatu leszczyńskiego na 2021 r.

Zamykają przejazd w Kłodzie

Planowane zamknięcie przejazdu kolejowego w Kłodzie potrwa od dnia 28.02.2021 r. godz. 18:00 do dnia 1.03.2021 r. godz. 12:00 źródło: rydzyna.pl

stat4u