Prezentacja SOSW Rydzyna w Rawiczu

Prezentacja SOSW Rydzyna w Rawiczu

Szkoła dla Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej SOSW Rydzyna, zaprezentowała się referatem „Podróż do świata niesłyszących – metody terapii dzieci i dorosłych słabosłyszących i niesłyszących”, na konferencji poświęconej osobom niepełnosprawnym w Rawiczu.

Spotkanie zorganizowało Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego pod hasłem „Razem sprawniej”.

Prelegenci przybliżyli ponad dwustu uczestnikom konferencji tematykę dotyczącą rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niewidomych i słabowidzących, metod terapii dzieci i dorosłych słabo słyszących i niesłyszących, omówiono nowoczesne metody terapii dysfunkcji mózgu m.in. Biofeedback oraz przedstawiono rolę personelu opiekuńczego w adaptacji i aktywizacji osób niepełnosprawnych.

Była to doskonała okazja do przedstawienia oferty edukacyjnej rydzyńskiej szkoły, sposobów pomocy i rehabilitacji dzieci z wadami słuchu, a także promowania placówki w regionie.

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Adrian Wojtkowiak z pucharem

28 stycznia 2023 roku odbył się Puchar Polski w Florecie Kobiet i Mężczyzn. Zwycięzcą został, pochodzący z Rydzyny, Adrian Wojtkowiak. Sportowiec reprezentuje AZS AWF Poznań.

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII ZIMOWYCH 2023

Rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają w tym roku w poszczególnych województwach od 16 stycznia do 26 lutego br. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci

Sportowo dla WOŚP

Jedni pobiegli, drudzy grają w piłkę – wszystko w celu udzielenia wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Biegacze i kijkarze spotkali się na rydzyńskim rynku, skąd