Prognozy krótkoterminowe zanieczyszczeń powietrza

Prognozy krótkoterminowe zanieczyszczeń powietrza

Od 1 stycznia br. na portalu www.powietrze.gios.gov.pl w zakładce „Prognozy jakości powietrza > Krótkoterminowe” prezentowane są trzydniowe prognozy zanieczyszczenia powietrza w zakresie PM10, NO2 i SO2 dla całej Polski oraz poszczególnych województw, a od 1 kwietnia kontynuowane będzie prognozowanie dotyczące ozonu troposferycznego.

Prognoza dotyczy stężeń 1-godzinnych, stężeń średniodobowych oraz maksymalnego stężenia dobowego. Na portalu prezentowane będą prognozy w postaci animacji zarówno dla całego kraju, jak i osobno dla poszczególnych województw. Prognozy ozonu będą dostępne od 1 kwietnia do 30 września br., czyli w czasie, w którym stężenia ozonu troposferycznego w powietrzu są najwyższe.

Głównym celem realizacji prognoz zanieczyszczenia powietrza jest zapewnienie społeczeństwu oraz organom odpowiedzialnym za informowanie społeczeństwa oraz inicjowanie działań zapobiegawczych i naprawczych, bieżącej informacji o możliwości przekroczenia poziomów normatywnych substancji w powietrzu.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Trzy oferty na zakup energii elektrycznej

Pojawiły się ofert na zakup energii elektrycznej. Swoje propozycje złożyło trzech dostawców.Proponowane oferty są na zakup energii elektrycznej na lata 2021-2022. Protokół z otwarcia ofert

Przygoda z siatkówką na wyciągnięcie ręki

Patryk Ashton od niedawna mieszka w Rydzynie. Jego pasją jest siatkówka, a ponieważ wiele osób w czasach szkolnych lubiło ten sport, postanowił rozkręcić grupę chętnych

stat4u