Projekt edukacyjny „Magia Świąt Bożego Narodzenia”

Projekt edukacyjny „Magia Świąt Bożego Narodzenia”

W okresie przedświątecznym w klasach dla dzieci z autyzmem w SOSW w Rydzynie zrealizowano projekt edukacyjny pod hasłem „Magia Świąt Bożego Narodzenia”. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w następujących przedsięwzięciach:

1. Wycieczka do firmy Celnik – zapoznanie się z procesem produkcyjnym wytwarzania szklanych bombek choinkowy oraz udział w warsztatach, podczas których uczniowie samodzielnie ozdabiali bombkę według własnego pomysłu.

2. Wycieczka do Muzeum Okręgowego w Lesznie – tematem przewodnim spotkania były zwyczaje i obrzędy świąt Bożego Narodzenia połączone z warsztatami plastycznymi.

3. Wycieczka do Nadleśnictwa w Karcu – lekcja przyrodniczo- ekologiczna.

4. Warsztaty świąteczne z rodzicami uczniów, połączone z odwiedzinami Świętego Mikołaja.

5. Warsztaty kulinarne- pieczenie i ozdabiane pierników.

6. Wigilia klasowa- wizyta Gwiazdora, wręczenie dzieciom upominków, wspólne kolędowanie.

Udział w projekcie pozwolił uczniom poszerzyć wiedze na temat obrzędowości bożonarodzeniowej oraz umocnić relacje w zespole uczniowskim poprzez wspólną realizacje zadań.

źródło: soswrydzyna.com

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Czy zbiornik Rydzyna wyschnie? [VIDEO]

Zbiornik retencyjny w Dąbczu powstał nie jako obiekt rekreacyjny. Jego przeznaczenie było takie, żeby zgromadzić wodę, która mogłaby zalać Rydzynę. Mimo opadów, jakie miały miejsce,

Daniel Loman z Dąbcza mistrzem świata

Daniel Loman z Dąbcza zdobył tytuł mistrza świata w kulturystyce w wadze super ciężkiej. Startował w Słowenii w Brezicach. „Wygrałem kartę zawodowca federacji IBFF, jako

Nie ma lipy, będą lipy

Gmina Rydzyna otrzymała dofinansowanie na zakup lip drobnolistnych. Będzie ich aż sto osiemdziesiąt. Sadzonki zostaną umieszczone w kilku częściach naszej gminy. Ponad 59 tys. zł.

stat4u