Promocja Zeszytu Literackiego w Galerii Lochy

Promocja Zeszytu Literackiego w Galerii Lochy

23 maja w Galerii Lochy odbyła się promocja Zeszytu Literackiego „Wrastam w ciszę”, przygotowanego przez Leszczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury. W spotkaniu uczestniczyło dwóch artystów z gminy Rydzyna: Gabriel Roszak i Katarzyna Zmysłowska.

O godzinie 17.00 spotkanie zostało otwarte słowami z popularnego utworu Grechuty: „Wiosna, ach, to ty!” Poprowadzili je Ryszard Biberstein oraz Marek Klupś. O oprawę muzyczną zadbał Tomasz Biberstein.

W Zeszycie Literackim znalazło się 21 autorów:  Eleonora i Ryszard Biberstajn, Dominika Gładek, Krystyna Grys, Tadeusz Hofmański, Kamila Kampa, Marek Klupś, Stanisław Kruk, Elżbieta Kuśnierek, Roxana Lewandowska, Dagmara i Zbigniewa Poch, Roman Potok,
Gabriel Roszak, Danuta Sikorska, Jerzy Stankiewicz, Bogusława Szopa, Ewa Wierzbinska-Kloska, Zbigniew Zalesiński, Irena Maria Zborowska, Anna Zielazny i Katarzyna Zmysłowska. Każdy z nich miał przedstawić po dwa wiersze. Utwory nieobecnych były recytowane przez prowadzących.

Na uczestników spotkania czekała niespodzianka. Po występie każdego z poetów, wybrana osoba miała zadać pytanie artyście. Wszyscy byli skupieni i… jednakowo zaskoczeni, gdy pojawiał się przed nimi mikrofon.

Niezależnie wystąpiła młoda twórczyni, Martyna Mąkowicz, która zaprezentowała wiersz pt. „Przerwany lot” ze swojego debiutanckiego tomiku „Teraz niebiesko już jest”.

Po spotkaniu wszyscy poeci, których utwory zostały opublikowane w Zeszycie, otrzymali po różyczce i ustawili się do pamiątkowego zdjęcia. (kz)

Foto: E. Weight, W. Boncut

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

stat4u