Przebudowują drogę w Kłodzie. Co z Zapłociem? [VIDEO]

Przebudowują drogę w Kłodzie. Co z Zapłociem? [VIDEO]

Trwa przebudowa drogi powiatowej w Kłodzie, co bardzo cieszy nie tylko mieszkańców. Pojawiają się jednak pytania, co się stanie ze sfrezowanym asfaltem. Czy trafi on na Zapłocie, gdzie droga jest w kiepskim stanie, czy trafi do innej miejscowości w powiecie?

Zgodnie z podpisaną umową ze spółka Nodo z Leszna przebudowanych zostanie 2,3 km drogi przez Kłodę, od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 309 do wiaduktu drogi ekspresowej. Zakres prac przewiduje poszerzenie drogi do sześciu metrów, przebudowę kanalizacji deszczowej, przebudowę skrzyżowań, chodników i sześciu przystanków autobusowych (wyposażone zostaną w perony), oznakowanie przejścia dla pieszych aktywną sygnalizacją ostrzegawczą, montaż w pobliżu przedszkola radaru z tablicą informującą o prędkości pojazdu. Projekt zakłada też budowę 2,2 km drogi pieszo – rowerowej.

Inwestycja będzie kosztować ok. 6,4 mln zł, z czego połowę stanowić będzie dotacja, a resztę kosztów pokryją powiat 2,2 mln. i gmina Rydzyna 1 mln. Umowny termin zakończenia prac to 15 maja 2022 r.

Powiat leszczyński uzyskał ok. 3,2 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę drogi przez Kłodę w gminie Rydzyna.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Zapraszamy na wykład do zamku w Rydzynie

Zamek w Rydzynie razem z Panią doktor Barbarą Foryńską pragną zaprosić wszystkich zainteresowanych na wykład o roli pełnionej przez Zamek w Rydzynie podczas II wojny