Przede wszystkim zabawa!

Przede wszystkim zabawa!

Rydzyńska Akademia Piłkarska powstała w 2010 roku, kiedy do dyspozycji został oddany nowo-wybudowany Orlik. Od tego dzieciaki rozwijają pasję piłki nożnej. Młodzież trenuje pod czujnym okiem trenera, Łukasza Sobeckiego. Przy okazji informujemy, że zapisy do RAP-u trwają przez cały rok i nadal można zapisywać swoje pociechy na zajęcia. Zachęcamy dzieci od 7 do 13 roku życia do treningów w Rydzyńskiej Akademii Piłkarskiej.

Łukasz Sobecki podkreśla: – Nie ma u nas selekcji zawodników. Praktycznie każdy, kto chce trenować, znajdzie miejsce w naszej drużynie. Piłka nożna ma być dla dzieciaków zabawą. I tak jest, o czym świadczą uśmiechnięte twarze młodych piłkarzy. Najmłodsi zawodnicy „Żacy” są uczniami klas 1 – 2 i dopiero w tym roku zaczęli grać w lidze. Starsi, czyli grupa Orlik (3-4 klasa) oraz Młodzików (5-6 klasa) od początku próbują swoich sił w lidze. Grają z takimi zespołami jak młodzież leszczyńskiej Polonii, czy Rawicką Rawią. Rok temu nasi piłkarze pokazali się z jak najlepszej strony podczas Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Rydzyna. Młodzicy uplasowali się na pierwszym miejscu podium, a ich młodsi koledzy zdobyli trzecie miejsce. To pokazuje, że w rydzyńskich dzieciach istnieje piłkarski potencjał.

Rok treningowy jest podzielony na trzy cykle. Pierwszym z nich są ćwiczenia kondycyjne, które przygotowują młodych zawodników do rozgrywek w lidze. Drugim, który trwa w okresie rozgrywek, są treningi kondycyjne, połączone z grą w piłkę nożną. Najwięcej frajdy dzieciakom sprawiają jednak treningi po zakończeniu sezonu, gdy po prostu grają w nogę.

RAP jest finansowany przez Urząd Miasta i Gminy Rydzyna oraz Starostwo Powiatowe. Dzięki czemu dzieciaki mają piłki oraz stroje piłkarskie. Opłata rodziców za uczestnictwo w treningach wynosi miesięcznie 20 złotych, co pozwala na korzystanie z hali oraz finansowanie wyjazdów na mecze. – Pomoc rodziców jest nieoceniona – mówi Sobecki. – Podczas wyjazdów zabierają prywatnymi samochodami po trzech, czterech chłopców. Rodzice są także najwierniejszymi kibicami swoich dzieci i wspierają ich podczas meczów.

Nie sama gra zajmuje młodych zawodników. Dzieci chętnie włączają się do akcji charytatywnych. Ostatnio współpracowali z innymi klubikami piłkarskimi i przygotowali sprzęt sportowy oraz stroje piłkarskie dla swoich rówieśników z Afryki.

Razem z Łukaszem Sobeckim zachęcamy dzieciaki do aktywnego wypoczynku i zapraszamy na treningi do Rydzyńskiej Akademii Piłkarskiej.

« 1 z 2 »

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Rycerze dominują nad RÖBEN GIMBASKET

Cztery zwycięstwa w czterech meczach. Rycerze Rydzyna wykorzystują dobrą passę i zaliczają kolejne zwycięstwo w II lidze. Spotkanie z wrocławską drużyną zakończyło się wynikiem 82

Błąkające się psy

Czytelnicy poinformowali nas o błąkających się psach w Rydzynie w okolicach ulicy Jana z Czerniny.

stat4u