Przedszkola w gminie Rydzyna nadal zamknięte

Przedszkola w gminie Rydzyna nadal zamknięte

Komunikat dot. otwarcia przedszkoli

Po przeanalizowaniu obecnej sytuacji i ilości dzieci, które rodzice byli skłonni posłać do przedszkola, zapadła decyzja, że Przedszkole Kolorowy Wiatraczek w Rydzynie oraz oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej w Kaczkowie z siedzibą w Rojęczynie – nie zostaną 6. maja otwarte.

W dalszym ciągu funkcjonować będzie nauczanie zdalne, które nie byłoby realizowane w przypadku odwieszenia działalności przedszkola.

Zgodnie z informacją Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do 24. maja, rodzice mają możliwość korzystania z dodatkowego zasiłku opiekuńczego, który przysługuje rodzicom dzieci do 8. roku życia w związku z zamknięciem żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli czy szkół z powodu zagrożenia koronawirusem.

W chwili obecnej przedszkola są przygotowywane do tego aby spełnić wszystkie wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, które wydane zostały w ostatnich dniach, a  dotyczą funkcjonowania przedszkoli w reżimie sanitarnym.

Na chwilę obecną przedszkola będą zamknięte do 17 maja 2020 r. – o ewentualnych zmianach będziemy informować.

Z poważaniem

Kornel Malcherek

Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nie ma lipy, będą lipy

Gmina Rydzyna otrzymała dofinansowanie na zakup lip drobnolistnych. Będzie ich aż sto osiemdziesiąt. Sadzonki zostaną umieszczone w kilku częściach naszej gminy. Ponad 59 tys. zł.

Będzie bezpieczniej

Na sierpniowej sesji w Rydzynie radna Emilia Kraśner złożyła interpelacje dotyczącą ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 309. Chodzi o to, że rowerzyści jadący od Leszna

Do Spółek Wodnych trafi 2 miliony zł

Do Spółek Wodnych trafi 2 miliony zł ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego 6 sierpnia Samorząd Województwa Wielkopolskiego przyjął uchwałę zatwierdzającą podział środków, które trafią do

stat4u