Przedszkola w gminie Rydzyna nadal zamknięte

Przedszkola w gminie Rydzyna nadal zamknięte

Komunikat dot. otwarcia przedszkoli

Po przeanalizowaniu obecnej sytuacji i ilości dzieci, które rodzice byli skłonni posłać do przedszkola, zapadła decyzja, że Przedszkole Kolorowy Wiatraczek w Rydzynie oraz oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej w Kaczkowie z siedzibą w Rojęczynie – nie zostaną 6. maja otwarte.

W dalszym ciągu funkcjonować będzie nauczanie zdalne, które nie byłoby realizowane w przypadku odwieszenia działalności przedszkola.

Zgodnie z informacją Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do 24. maja, rodzice mają możliwość korzystania z dodatkowego zasiłku opiekuńczego, który przysługuje rodzicom dzieci do 8. roku życia w związku z zamknięciem żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli czy szkół z powodu zagrożenia koronawirusem.

W chwili obecnej przedszkola są przygotowywane do tego aby spełnić wszystkie wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, które wydane zostały w ostatnich dniach, a  dotyczą funkcjonowania przedszkoli w reżimie sanitarnym.

Na chwilę obecną przedszkola będą zamknięte do 17 maja 2020 r. – o ewentualnych zmianach będziemy informować.

Z poważaniem

Kornel Malcherek

Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Dowody rejestracyjne czekają na odbiór

Ponad 1200 dowodów rejestracyjnych czeka w Starostwie Powiatowym w Lesznie na odbiór. Zapraszamy mieszkańców powiatu do Wydziału Komunikacji, wizyta trwa tylko kilka minut. Co prawda

Projekt Doradztwa Energetycznego

Od 2015 roku na terenie całego kraju z sukcesem realizowany jest projekt „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności

stat4u