Przekaż 1 % podatku na szczytny cel

Przekaż 1 % podatku na szczytny cel

Mamy czas rozliczeń podatkowych. W tym okresie warto zastanowić się nad przekazaniem jednego procentu podatku na szczytny cel.

Procent podatku można przekazać na organizacje pożytku publicznego oraz na osoby prywatne.

Przykładowo można wesprzeć stowarzyszenia, działające na terenie gminy Rydzyna. Poniżej umieszczamy informację o stowarzyszeniu “Pro-Activ”, które wspiera niepełnosprawnych.

STOWARZYSZENIE NA RZECZ AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ I SPOŁECZNEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZIEMI LESZCZYŃSKIEJ „PRO – ACTIV”
KRS 0000255529
Województwo: Wielkopolskie
Powiat: Leszczyński
Gmina: Rydzyna
Miejscowość: Rydzyna
Numer rachunku: 37150015171215100518200000

Warto również pomyśleć o tych najmłodszych i najbardziej bezbronnych, czyli dzieciach. Jednym z nich jest mieszkanka Rydzyny, Ola.

Swój procent można przekazać też nastoletniej Julce Lorych, pochodzącej z Moraczewa.

Niezależnie jednak od tego, komu zdecydujemy się przekazać swój 1%, warto pamiętać, że to najszybszy sposób pomocy najbardziej potrzebującym. I co najważniejsze – zupełnie bezkosztowy.

Ktoś mógłby powiedzieć, że szybsze jest wysłanie smsa lub wrzucenie datku do puszki, ale… w tym przypadku darczyńca nie musi fizycznie wyciągać pieniędzy z portfela.

Decyduje jedynie, jaki cel charytatywny ma uzyskać wsparcie ze strony państwa.

Płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych mogą w zeznaniu rocznym pomniejszyć należny podatek o kwotę przekazaną na rzecz organizacji pożytku publicznego do wysokości 1% należnego podatku. Oznacza to, że część pieniędzy, które trafiłyby do budżetu państwa, zasili konto wybranej organizacji.

Podatnik nie traci ani złotówki, natomiast samodzielnie rozdysponowuje kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pożar na S5 [VIDEO]

Na drodze ekspresowej S5 na wysokości Kłody doszło do pożaru naczepy. Droga w kierunku Leszna jest zablokowana. Policja kieruje ruchem i wskazuje drogę objazdu. foto/video:

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

stat4u