PRZESTRZEGANIE PRZEPISÓW I WZAJEMNY SZACUNEK, DROGĄ DO BEZPIECZEŃSTWA! WYNIKI AKCJI NURD

PRZESTRZEGANIE PRZEPISÓW I WZAJEMNY SZACUNEK, DROGĄ DO BEZPIECZEŃSTWA! WYNIKI AKCJI NURD

Jesienią, niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, są bardziej narażeni na niebezpieczeństwo na drogach. Za sprawą szybciej zapadającego zmroku oraz częściej występujących opadów atmosferycznych stają się mniej widoczni na drodze. Policjanci w całym kraju, także w Lesznie, przeprowadzili wczoraj akcję „NURD”, przyglądając się zachowaniom pieszych, rowerzystów oraz motocyklistów, a także kierowców pojazdów mechanicznych względem niechronionych. Jakie są jej wyniki?

Jesień na drogach może być bardzo niebezpieczna. Przyczyną zwiększonej ilości kolizji i wypadków drogowych mogą być opady atmosferyczne, szybciej zapadający zmrok, utrudniona widoczność oraz obniżone temperatury powietrza wraz z przygruntowymi przymrozkami. W tym czasie, za sprawą aury pogodowej oraz jednolitego – często ciemnego – ubrania, niechronieni uczestnicy są mniej widoczni na drodze.

Zadaniem policjantów, szczególnie tych z wydziału ruchu drogowego, jest dbałość o bezpieczeństwo na drogach, zapobieganie i ograniczenie do minimum ilości kolizji i wypadków.

Okazuje się, że dla zwiększenie bezpieczeństwa nie potrzeba zbyt wiele: PRZESTRZEGANIA PRZEPISÓW i WZAJEMNEGO SZACUNKU NA DRODZE!

My, policjanci, o tym wiemy. Każdego dnia jesteśmy świadkami wypadków drogowych, także tych bardzo tragicznych. Doskonale też wiemy na jakie zachowania pozwalają sobie uczestnicy ruchu, nagminnie, na oczach innych łamiąc przepisy. Dlatego ciągle w przeprowadzanych akcjach, respektujemy i przypominamy zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Tylko wczoraj (28.09.br.), podczas przeprowadzonych w regionie leszczyńskim działań NURD policjanci ujawnili blisko 60 wykroczeń zagrażających niechronionym uczestnikom. Mundurowi ukarali 9 pieszych, którzy przekraczali jezdnię w miejscu niedozwolonym, 40 rowerzystów – głównie za jazdę po przejściu dla pieszych. Ukarano także 8 kierowców samochodów za przekraczanie dozwolonej prędkości w obrębie przejść dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu oraz za wyprzedzanie pojazdu udzielającego pieszemu pierwszeństwa na przejściu. Policjanci zatrzymali także jednego rowerzystę, który kierował jednośladem w stanie nietrzeźwości.

Czy ilość ujawnionych wczoraj wykroczeń mogła być mniejsza i kto miał na to wpływ? Oceńcie Państwo sami.

My po raz kolejny przypominamy:  PRZESTRZEGANIE PRZEPISÓW I WZAJEMNY SZACUNEK, DROGĄ DO BEZPIECZEŃSTWA!

Monika Żymełka

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Z POMOCĄ POTRZEBUJĄCYM I BEZDOMNYM

Jak co roku w okresie jesienno-zimowym policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy oraz schronienia w związku z obniżającą