Przetarg na geodezyjną cyfryzację

Przetarg na geodezyjną cyfryzację

Starostwo Powiatowe w Lesznie ogłosiło przetarg na informatyzację powiatowego zasobu geodezyjnego. Samorząd otrzyma na ten cel ok. 3,3 mln zł unijnej dotacji.

Informatyzacja zasobu geodezyjnego polega na zdigitalizowaniu wszystkich informacji geodezyjnych z terenu powiatu, przede wszystkim map, dzięki czemu zainteresowani będą mogli z nich korzystać przez internet. Starostwo Powiatowe w Lesznie prowadzi takie działania od wielu lat, ale ponieważ jest to kosztowne, a powiat ma wiele innych wydatków, w tym drogowych, dotąd nie udało się poddać cyfryzacji całego zasobu.

Sytuacja zmieniła się dzięki uzyskaniu przez powiat ok. 3,3 mln zł dotacji z Wielkopolskiego Regionalnego programu Operacyjnego na wart prawie 3,9 mln zł projekt „Tworzenie, modernizacja i aktualizacja geodezyjnych rejestrów publicznych i standardowych opracowań kartograficznych gromadzonych w państwowym zasobie geodezyjnym i kartograficznym Starostwa Powiatowego w Lesznie i ich udostępnianie za pomocą e-usług.”

Starostwo Powiatowe ogłosiło przetarg, w którym wybierze wykonawców czterech zadań. Zakres zamówienia obejmuje: modernizację ewidencji gruntów i budynków obrębów gminy Lipno oraz obrębu Włoszakowice; budowę bazy danych obiektów topograficznych (BDOT500) oraz inicjalnej bazy danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (GESUT) dla wybranych obrębów gmin Krzemieniewo, Osieczna, Lipno i Włoszakowice oraz wykonanie cyfryzacji materiałów powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego wraz z utworzeniem rejestru; pełnienie funkcji inspektora nadzoru na pracami związanymi z modernizacją ewidencji gruntów i budynków dla obrębów gmin Lipno i Włoszakowice.

Termin składania ofert mija 19 września br.

 

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Projekt budżetu Gminy Rydzyna na 2022 rok

Projektu budżetu Miasta i Gminy Rydzyna na 2022 rok Analiza prognozowanych dochodów i wydatków na 2022 rok prowadzi do następujących wniosków. Planowane dochody szacowane są