Przybiń ma nowego sołtysa

Przybiń ma nowego sołtysa

Zebranie sołeckie w Przybiniu zakończyło się wyborem sołtysa. Po raz kolejny będzie nim Adam Nowacki. O godzinie 18.00 zaczęli pojawiać się mieszkańcy wsi, zdecydowani na wzięcie udziału w wyborach.

Spotkanie rozpoczął Roman Skiba. Gdy okazało się, że nie ma kworum i ustalono kolejny termin na godzinę 18:30. Uprawnionych do głosowania w Przybiniu jest 125 osób, co oznacza, że wymagana liczba na zebraniu to 25 osób. Tymczasem pojawiło się 24 mieszkańców.

W oczekiwaniu na rozpoczęcie zebrania w nowym terminie inspektor z UMiG Rydzyna Kornel Klefas omówił program Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska oraz odpowiedział na pytania.

Po rozpoczęciu zebrania zgłoszono tylko jednego kandydata – obecnego sołtysa Adama Nowackiego, który ze stu procentowym poparciem został wybrany na kolejna kadencje. Do rady soleckiej zostali wybrani Szymon Kasztelan. Piotr Śmieszała. Ewelina Nowacka, Kamila Piesyk i Małgorzata Wawrzynowicz. Stary- nowy sołtys zapewniał, że z jeszcze większa siłą będzie działał na rzecz wsi Przybiń.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Powiat leszczyński ósmy w kraju w rankingu finansowym

Powiat leszczyński zajął trzecie w Wielkopolsce i ósme miejsce w kraju wśród powiatów ziemskich w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego. Opracowanie uwzględnia wyniki samorządów za 2021