Pszczółki powitały wiosnę

Pszczółki powitały wiosnę

19 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Słońca- święto, które  ustanowione zostało w 2000 roku przez Amerykańską Agencje Kosmiczną NASA, mające na celu upowszechnianie wiedzy o Słońcu i jego wpływie na życie na Ziemi.

Dzieci, co roku obchodzą to święto, ubierając się w żółte elementy. Słuchają też  ciekawostek o Słońcu, malują i układają  Słońce z klocków, śpiewają , ale i poznają prawdziwe fakty z życia tej pięknej, gorącej gwiazdy. Wiedzą, że Słońce to gwiazda układu słonecznego, wokół której krążą wszystkie planety, w tym nasza Ziemia. Przy okazji poznają kształt kuli i koła oraz utrwaliły wygląd koloru żółtego.

21 marca Pszczółki z Przedszkola w Kłodzie przybyły do placówek w dobrych nastrojach; ubrane na zielono i z opaskami na głowie. Wszystko w celu przywitania nowej pory roku- wiosny.

Przed wyjściem na dwór dzieci  wykazały  się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Witały wiosnę piosenkami, a także bawiły się tańcząc przy wesołej i skocznej muzyce. Głośnym graniem na grzechotkach i skandowaniem przedszkolaki przywoływały upragnioną wiosnę.


Po zabawie w sali wyruszyliśmy  barwnym pochodem na spacer  trzymając w rękach   Marzannę, instrumenty perkusyjne i kolorowe kwiaty. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Głośnymi okrzykami: ,,Precz zimo zła” i wesołą zabawą  pożegnały  zimę i powitały długo oczekiwaną wiosnę.

Do przedszkola wróciły z zielonym gaikiem przystrojonym bibułkowymi kwiatkami i kolorowymi wstążkami. Wśród dzieci panowała radosna atmosfera: było gwarno, kolorowo i wesoło.

źródło: Monika Kirszke

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

II RYDZYŃSKI PIKNIK ROWEROWY

Zapraszamy na II RYDZYŃSKI PIKNIK ROWEROWY Już 12 czerwca odbędzie się piknik rowerowy. Start: Rynek w Rydzynie o godzinie 11:30

Podziękowania dla wolontariuszy

W Rydzyńskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste wręczenie podziękowań wolontariuszom WOŚP. Burmistrz MiG Rydzyny Kornel Malcherek i szef sztabu Sławomir Zygner zaprosili część zaangażowanych osób.

Nowy chodnik w Robczysku

Spółka Drogtranz zakończyła budowę chodnika w Robczysku w gminie Rydzyna. Zakres prac to budowa 215 mb chodnika w Robczysku, na odcinku od skrzyżowania z drogą