,,Pszczółki” sprzątały ziemię

,,Pszczółki” sprzątały ziemię

KWIECIEŃ MIESIĄCEM ZIEMI: ,,CZYNIĘ –ROZUMIEM”

Wtorek 25 kwietnia 2017 był dla ,,Pszczółek” z Przedszkola w Kłodzie bardzo ważnym dniem, ponieważ wzięły udział w akcji,, Sprzątania Ziemi”, która jest dla dzieci atrakcyjną formą edukacji ekologicznej.

Ekologia jest ważną częścią życia  i  rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której dzieci uczą się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety. Dzieci  zbierają papierowe rolki i robią z nich prace plastyczne, zbierają nakrętki, by pomagać chorym dzieciom, makulaturę, sadzą drzewka, segregują śmieci.

W tym roku wyznaczonym obszarem do porządkowania był plac zabaw i teren wokół niego. Zanim „Pszczółki” przystąpiły do sprzątania, zapoznały się z zasadami  zbierania i segregowania śmieci, recyklingiem; zostały zaopatrzone w worki, rękawice, a także złożyły przyrzeczenie ,,Chronić przyrodę, oszczędzać wodę, dokarmiać ptaki, dbać o zwierzaki, kwiaty hodować, drzewa szanować, prądu nie marnować i nigdy nie śmiecić”.

Mam nadzieję, że zdobyte w ten sposób doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami , a dzieci staną się prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego świata – mówi ich opiekunka, Monika Kirszke. Przedszkolaki wiedzą, że śmieci niszczą środowisko.

Źródło: M. Kirszke

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

stat4u