Puchar Europy: Francuzi rywalem Wametu Dąbcze!

Puchar Europy: Francuzi rywalem Wametu Dąbcze!

Francuski zespół Ingre TT CMPJM będzie rywalem Wametu Dąbcze w finale grupy „D” Pucharu Europy TT Inter Cup w tenisie stołowym. Gospodarzem spotkanie, które zadecyduje o awansie do kolejnego etapu zmagań, będzie klub z gminy Rydzyna.

W miniony piątek zakończyła się rywalizacja w półfinałowych meczach grupy „D”. Zespół Ingre TT CMPJM pokonał w 1/2 finału we własnej hali czeski Tatran KRPA Hostinne 4:1. Wcześniej, bo w połowie października, Wamet Dąbcze na tym samym etapie wygrał w Niemczech z TSG Zellertal 4:1.

Finałowy rywal drużyny z powiatu leszczyńskiego na co dzień występuje we francuskiej „Nationale 3”. Aktualnie z dorobkiem pięciu punktów Ingre TT CMPJM sklasyfikowane jest na szóstej pozycji w swoich rodzimych rozgrywkach.

W przeszłości francuska drużyna już dwukrotnie rywalizowała z polskimi zespołami w Pucharze Europy TT Inter Cup. W 2018 roku „Trójkolorowi” w 1/8 finału ulegli we własnej hali Poltarexowi Pogoni Lębork 1:4, a w 2020 roku przegrali w półfinale turnieju o trofeum Josefa Simecka w Suchedniowie z Globral Pharmą Orliczem 1924 0:4. Warto jednak zauważyć, że zespoły z Lęborka i Suchedniowa występują w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce – LOTTO Superlidze.

Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy zostanie rozegrany pojedynek. Pewne jest jednak, że gospodarzem decydującego spotkania w grupie „D” będzie Dąbcze. Zwycięzca tego starcia w 2022 roku powalczy najlepszymi zespołami z grup „C” i „E” o trofeum Kurta Posilesa.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Powiat leszczyński ósmy w kraju w rankingu finansowym

Powiat leszczyński zajął trzecie w Wielkopolsce i ósme miejsce w kraju wśród powiatów ziemskich w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego. Opracowanie uwzględnia wyniki samorządów za 2021

11 maj Dzień Bez Śmiecenia

Już po raz kolejny wspólnie możemy świętować ten dzień. Uczcijmy go więc w wymierny sposób. Spróbujmy w dniu dzisiejszym maksymalnie ograniczyć ilość wytwarzanych odpadów, wielu z nas może