Puchar Europy: Mecz Wametu z Belgami pod znakiem zapytania

Puchar Europy: Mecz Wametu z Belgami pod znakiem zapytania

Nie odbędzie się zaplanowany na 16. października mecz ćwierćfinałowy Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka pomiędzy Wametem Dąbcze a belgijskim TTC And Leie Lauwe. Na przeszkodzie w rozegraniu tego spotkania stanęła pandemia koronawirusa.

Belgijski klub, który na co dzień startuje w Afdeling 2A (odpowiednik polskiej 2. ligi), poinformował kilkanaście dni temu, że nie będzie mógł przyjechać do naszego kraju. W Belgii, podobnie jak w Polsce, w ostatnim czasie wzrosła ilość zakażonych koronawirusem, co uniemożliwia zawodnikom TTC And Leie Lauwe przyjazd na spotkanie ćwierćfinałowe Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka.

  • Belgowie poinformowali nas, że nie będą mogli przyjechać do Polski. Zaproponowali nawet, żebyśmy wygrali ten mecz walkowerem i awansowali do półfinału. My odmówiliśmy i zaproponowaliśmy, aby ustalić nową datę spotkania w późniejszym terminie. Zgodnie z wymogami organizatora Pucharu Europy TT Inter Cup, mecz musi zostać rozegrany do połowy grudnia – informuje Mateusz Przybył, prezes Wametu Dąbcze.

Tenisiści stołowi z Dąbcza po raz czwarty z rzędu występują w europejskich rozgrywkach TT Inter Cup. Ekipa z gminy Rydzyna debiutowała w Pucharze Europy w sezonie 2017/2018. W swoim debiutanckim starcie reprezentanci klubu z powiatu leszczyńskiego pokonali TSV 1990 Merseburg (Niemcy) 4:0, SpVgg Erlangen (Niemcy) 4:0 oraz ulegli na wyjeździe austriackiemu SPG muki Ebensee 2:4. Rok później Wamet Dąbcze dotarł do ćwierćfinału turnieju o trofeum Josefa Simecka pokonując po drodze TV 1862 Geseke (Niemcy) 7:0, UTTC Halbturn (Austria) 5:2 oraz uległ TTC Raiffeisen Sarnthein (Włochy) 1:4.

W ostatnim sezonie pingpongiści z Dąbcza zanotowali swój najlepszy występ w historii startów w Pucharze Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka. Po zwycięstwie w fazie grupowej nad TSG Zellertal (Niemcy) 7:0 i porażce z Tennistavolo Norbello (Włochy) 2:5, w fazie pucharowej ekipa z gminy Rydzyna pokonała PPC Jeumont (Francja) 4:0 oraz uległa TTC Raiffeisen Sarnthein (Włochy) 1:4 i ostatecznie odpadła w półfinale.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Five Cup – turniej inny niż wszystkie!

Five Cup to niezwykły turniej, który zostanie zorganizowany po raz pierwszy w naszym regionie. Jesteście spragnieni gry w piłkę nożną? Weź udział w turnieju, który zaskoczy Was swoją formułą! Jesteście gotowi, aby podjąć

Uroczyste podniesienie flagi w Nowej Wsi [VIDEO]

Przed dniem Święta Flagi Narodowej w centralnym miejscu przed świetlicą wiejską w Nowej Wsi została podniesiona flaga Polski. Uroczyste wydarzenie zostało zorganizowane prze sołtysa Nowej

Pracowity maj dla Wametu Dąbcze

Maj zapowiada się niezwykle intensywnie dla Klubu Sportowego Wamet Dąbcze. Tenisiści stołowi zespołu z gminy Rydzyna wezmą udział w imprezach rangi Mistrzostw Wielkopolski i Mistrzostw